Menu

Rannavalvur päästis Võrus uppumisohtu sattunud mehe

  • Kirjutas BNS

FOTOD: Aigar Nagel

Võrus Kubija rannas päästis turvafirma G4S rannavalvu pühapäeva õhtul uppumisohtu sattunud noormehe.

Uppumisohtu sattunud mees suutis appi hüüda ja rannavalvur sikutas ta ühe rannakülastaja abil kiirelt veest välja, teatas turvafirma pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile.

"Pühapäeval peale kella viit õhtul kuulis rannaalal patrullinud vetelpäästja, et keegi hüüdis korra „Appi-appi!“. Ta märkas, et umbes paar meetrit sillast vehib kätega ja üritab end veepinnal hoida üks mees," rääkis pressiesindaja. "Rannavalvur jooksis abivajajani ja ulatas talle käe, hoides samal ajal teise käega silla piirdeks olevast köiest kinni. Sedasi sikutas vetelpäästja abivajaja sillale lähemale ja ühe rannakülastaja abil tõmmati mees veest välja."

Päästetud mees oli ujudes vett kurku tõmmanud ja kui ta üritas seejärel jalgu põhja panna selgus, et vesi on üle pea. Selles kohas on järv umbes kaks meetrit sügav. Mees sattus üle pea vees paanikasse ja hüüdis kohe appi.

Õnneks suutis mees abi kutsuda ja vetelpäästjal õnnestus seetõttu kiirelt reageerida. Uppumisohtu sattunud inimene üldjuhul appi ei hüüa, sest kogu tema energia läheb enda vee peal hoidmisele.

Meedikute abi päästetu ei vajanud. Rannas oli sel ajal umbes 80 inimest.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD