Menu

End eestlasena tutvustanud kelm pettis ohvrilt välja üle 60 000 euro

  • Kirjutas BNS

End Jeemenis missioonil viibiva eestlasena tutvustanud kelm pettis ohvrilt välja üle 60 000 euro, sarnase petuskeemi ohvriks langes ka teine Tartumaa elanik, kes jäi ilma enam kui 12 000 eurost.

Politseile laekus 5. mail teade, et Tartumaal elav naine tutvus kuid tagasi internetis mehega, kes tutvustas end kui eestlast, kes parasjagu on Jeemenis missioonil, edastas Lõuna prefektuur.

Mehe ja naise vahel tekkisid usalduslikud suhted ning mees teatas naisele, et on preemiaks saanud suure summa raha. Mees palus naist, et ta hoiaks seni pakki, kuni mees missioonil on ning vastutasuks lubas ta osa sellest summast anda naisele. Naine usaldas mees ning tegi paki kätte saamiseks korduvalt ülekandeid, kokku  63 550 euro eest. Pakki ja lubatud raha naine aga ei saanud.

Kelmusjuhtumi üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

Politsei hakkas uurima ka teist petujuhtumit.  Tartumaa naine hakkas Facebooki kaudu suhtlema inimesega, kes talle mingil hetkel pakki soovis saata. Naine andis pakisaatjale oma telefoninumbri ja aadressi ning pidi saadetise vastu võtmise eest tasuma 3900 eurot.

Pakki naine aga siiski kätte ei saanud, sest talle laekus info, et pakk arestiti. Paki lunastamiseks küsiti naiselt veel 12 500 eurot, mille naine ka üle kandis. Kui raha väljapressimised jätkusid, mõistis naine, et tegemist on kelmusega ning ta pöördus politseisse.

Juhtunut uurib politsei kriminaalmenetluses.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD