Menu

Põlvamaa äride kontroll paljastas mitu arvatavat ümbrikupalga maksjat

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Novembri lõpus ja detsembri alguses Põlvamaa ettevõtteid kontrollinud maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad tuvastasid neli ettevõtet, millel lasub ümbrikupalga maksmise kahtlus. 

Kontrollitud ettevõtetes tööl olnud 48 töötajast oli registreerimata viis. 

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul olid mitmete kontrollitud ettevõtete palgatasemed madalad „Nõustasime neid ettevõtjaid ja selgitasime, et kui palgaerinevus teiste piirkonnas tegutsevate sama tegevusala ettevõtetega on märkimisväärne, siis on tegemist ümbrikupalga riskiga ettevõtetega. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustame vajadusel juba põhjalikumat kontrolli,“ märkis Muttik. 

„Samuti tuletame enne tulude deklareerimise perioodi kõigile töötajatele meelde, et ümbrikupalka teadlikult vastu võttes lasub vastutus selle eest ka neil. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb tulu deklareerida ja tulumaks tasuda inimesel endal füüsilise isiku tuludeklaratsioonis. Seda, kas tööandja on töötajale tehtud palgamaksed täies mahus deklareerinud ning maksud tasunud, saab igaüks hõlpsasti kontrollida e-maksuametist/e-tollist," lisas Muttik. 

MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

Kommentaarid   

+1 #1 tsinkplekkpäng 2018-12-12 12:35
tahame masu, sest tööjõudu ei ole .... siis teeme uue poe ja tahame veel rohkem odavaid müüjaid .... riik süüdi ... see ongi me ettevõtlus .....
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 usssss 2018-12-12 18:35
need kuradi teatavad palgamörvarid üleviskajad maksku oktoober kinni :lol: varsti 40000 nöudjat ja pilpapidu mälu taastub skeem on lihtne kolige vöi alaskale :lol: seal külmub köikk . :lol: :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 usssss 2018-12-12 18:50
ja üleüldse üleviskamine inimeste elu joonistamine läheb lihtsalt varsti kallimaks :lol: isegi ümbrikud on elu osa :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 usssss 2018-12-12 18:57
ei tea mis abipolitseinike le tehti aasta töö eest kausidäis tort sülti ja mendid reisivad teiste eest vöi :lol:
Tsiteeri | ebasobiv