Menu

Maavanem moodustas EV 100 komisjoni

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto: Mihkel Maripuu​

Põlva maavanem Igor Taro moodustas Eesti riigi 100. sünnipäeva programmi koordineerimiseks 15-liikmelise maakondliku komisjoni, kuhu kuuluvad eri valdkondade ja külade esindajad. Komisjon kogub ja vahendab ettepanekuid Vabariigi juubelipidustuse korraldamiseks Põlva maakonnas.

„Vabariigi juubeli väärikas tähistamine on iga kodaniku auasi ning meie sõnum kõigile aktiivsetele maakonna kodanikele – mõelge palun, mida saaksite oma küla, seltsi või ettevõttega selle olulise tähtpäeva puhul ette võtta," märkis Taro. „Eesti riik pole mõni valitsusasutuste kogum, vaid ikkagi kõik siin elavad inimesed. Riigi sajandal juubelil saame teha kingituse eelkõige iseendale."

Vabariigi 100. aastapäeva tähistamist alustatakse mõnes paigas juba 2017. aasta aprillis, mil möödub sajand Põhja-Liivimaa ja Eestimaa kubermangude ehk eestlaste asuala ühendamisest. Sündmused kulmineeruvad 2018. aastal ning kestavad kuni 2020. aasta veebruarini, mil möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest.

Nii on ka Põlva maakonna ühendustel vabadus ise otsustada, millal oma põnev idee vabariigi juubeli auks realiseerida. See ei pea olema tingimata 24. veebruaril 2018, vaid võib olla jagatud kas terve perioodi peale või ajastatud mõnele tähtpäevale kuni Tartu rahulepingu 100. aastapäevani.

„Programmi üldine lähenemine on üsna paindlik – sündmuse võib siduda oma küla või organisatsiooni jaoks olulise tähtpäevaga ning teha seda sobival aastaajal. Lihtsalt vabariigi 100. sünnipäevaks võiks seda teha mõeldes ja pühendades oma riigile, nii et see on ka mingil viisil selgelt tähistatud või välja toodud," lisas maavanem.

Komisjoni haldab Põlva maavalitsus ning selle eesmärgiks on koguda lähikuudel kokku ideed maakonna programmiks. Komisjoni kuuluvad esindajad maavalitsusest, omavalitsustest, haridus- ja kultuuriasutustest, Kaitseliidust, ettevõtetest ning kogudustest üle maakonna. Sündmuste sisuliseks korraldajaks ja eestvedajaks saavad olla ikkagi ideede väljapakkujad ise või need, kellele komisjon teeb ettepanku. Seetõttu saab komisjoni töö tehtud veel enne maavalitsuste ümberkorraldamist 1. jaanuarist 2018, mis võimaldab EV 100 tähistamise sujuvalt üle anda.

Lisaks on komisjoni ülesandeks olla Põlva maakonna kontaktüksuseks Riigikantselei juurde loodud EV 100 juhtrühma ja EV 100 korraldustoimkonnaga.

15 PÄEVA ENIMLOETUD