Menu

IRL Põlvamaal oma nimekirjaga valimistele ei lähe

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

 Igor Taro  FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv Igor Taro andis teada, et kandideerib kohalikel valimistel erakonna nimekirja asemel enda loodud valimisliidus Tuleviku Põlvamaa, mis tähendab, et Põlvamaal ei tule ühtegi IRL valimisnimekirja, kirjutab rahvusringhäälingu uudisteportaal.

Taro sõnul on kohalikel valimistel parteipoliitikast olulisem kohaliku elu arendamine, mistõttu ta valimisliidu kasuks otsustaski. "Inimestega suhtlemine on pannud selle paika. Inimesed on öelnud, et nad sooviksid tulla tuleviku Põlvamaad üles ehitama, aga nad ei taha parteiasja ajada," rääkis ta.

Taro arvates ongi siiamaani probleem, et paljudes valdades on valla allasutused erakonnastatud ja sisuliselt sundparteistatud, ja inimesed ei ole julgenud kandideerida valitseva vallavanema vastu. Tema hinnangul on kõigil erakondadel praegu tegemist sellega, et inimeste usaldus erakonnapoliitika vastu on madal.

IRL-i peasekretäri Priit Sibula kinnitusel ei tõlgenda nad erakonnaliikmete kandideerimist valimisliitudes erakonna vastu kandideerimisena, mistõttu erakonnast väljaarvamist sellele lükkele ei järgne. "Seda ei maksa nii traagiliselt näha. Ka teistes parteides on neid, kes kandideerivad valimisliitudes," lausus ta.

Kommentaarid   

+15 #1 panteleimon 2017-07-03 16:50
no püksi tuli ... küll võru linnapea, küll põlva esinumber ja nüüd tühipaljas valimisliit .... kommentaaridega . eks refidest põgeneb ka mõni siis sinna, aga need visatakse välja.
Tsiteeri | ebasobiv
+16 #2 IRL 2017-07-04 09:06
Ütlen mõttetu mees - mõtlen Taro.
Tsiteeri | ebasobiv
+19 #3 valija 2017-07-04 09:10
Huvitav miks Tarole erand tehti?! Hennile hüppas IRL kohe harja ja kihutas parteist minema kui too oma valimisliidu tegi
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #5 Sisetülides IRList lahkusid mõ 2017-07-04 11:02
Endise riigikogu liikme, maavanema ja linnapea Ülo Tuliku tuules lahkusid IRList üle mitmekümne liikme, neist paljud kohalikud tuntud inimesed. Partei piirkonna praegu esimees, Võru maavanem Andres Kõiv lubas aga, et inimesi visatakse erakonnast välja veelgi. Tuli aga välja, et mitmed lahkujad olid üritanud välja astuda juba varemgi.
www.postimees.ee/3642673/irli-vorumaa-piirkonna-17-liiget-astus-erakonnast-valja
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #6 kodukulud alla meeskond 2017-07-04 11:11
teeb munatrikiga suitsukatet,et ullikesi sängi meelitada
Tsiteeri | ebasobiv
-7 #7 IRL lahkusid .... 2017-07-04 18:05
Sisetülides IRList lahkusid mõjuka parteilase tuules mitmeid tuntud liikmeid Endise riigikogu liikme, maavanema ja linnapea Ülo Tuliku tuules lahkusid IRList üle mitmekümne liikme, neist paljud kohalikud tuntud inimesed. Partei piirkonna praegu esimees, Võru maavanem Andres Kõiv lubas aga, et inimesi visatakse erakonnast välja veelgi. Tuli aga välja, et mitmed lahkujad olid üritanud välja astuda juba varemgi
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #8 oot oot... 2017-07-04 18:06
... IRL enne kui hakkate kandideerima kuhu jäävad eelmistel valmistel lubatud 1000 töökohta, ootan neid juba varsti 4 aastat.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD