Menu

Majandus- ja taristusminister tutvub Põlvamaa ettevõtetega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Kadri Simson  FOTO: Gregor Saluveer

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson külastab reedel Põlvamaad, et väisata kohalikke ettevõtteid ja kohtuda Põlva vallavanema Georg Pelisaarega.

„Pean väga tähtsaks, et ministrid ja riigikogulased kohtuksid regulaarselt kohalike omavalitsuste esindajatega ning seda ennekõike omavalitsustes endas. Vaade pealinnast erineb tihtipeale sellest, kuidas näevad kohalikud juhid asju maapiirkondades,“ rääkis majandus- ja taristuminister Kadri Simson.

„Omavalitsusi kummitavad probleemid on üldjoontes muidugi teada – suurimad murekohad on maalt lahkuvad inimesed ja finantsautonoomia. Seega on ainult tervitatav, et valitsus kohalike omavalitsuste tulubaasi tuleval aastal 30 miljoni euro võrra suurendab. Ääremaastumist aitab aga loodetavasti pidurdada tuleva aasta juulikuust käivituvad tasuta maakonnasisesed bussiliinid. Maapiirkondade inimeste liikumisvõimalusi tuleb parandada," lisas Simson.  

Rahvakohtumine Põlva Päevakeskuses saab alguse kell 12.15 ning kõigil huvilistel on võimalik esitada ministrile ka küsimusi.

15 PÄEVA ENIMLOETUD