Menu

Loodi uus, rahva muret ja tahet valitsusele vahendav poliitikaväline organisatsioon

  • Kirjutas Liana Allas

Maakogu asutamine 3. veebruaril Raikkülas. Foto: ERAKOGU

KOGUKOND Meie riigi sünnipäeval sai teoks protestiaktsioon aktsiiside ja hinnatõusu vastu – sajad autod vurasid Läti poole. Ühise ja organiseeritud kaubareisi eesmärk oli näidata oma meelsust valitsuse tegevuse suhtes. Aga neid, kes on rahulolematud, on rohkem, paljude inimeste hinge on hiilinud suurem mure tuleviku ja meie Eestimaa pärast.

3. veebruaril kogunesid kõigist Eestimaa nurkadest Raikkülla rohkem kui 70 kodanikuühenduse, koostöövõrgustiku ja kogukonna volitatud inimesed, kes esindasid rohkem kui tuhandet kaasmaalast. Nende kogunemise põhjus ja sõnum oli: „Juba liiga suureks on kasvanud rahva rahulolematus sellega, mida praegu meie maa ja rahvaga tehakse. Kodanikena lasub meil kohustus järgida Eesti Vabariigi põhiseadust ja seega igati takistada põhiseadusevastast tegevust – kõike, mis võiks kahjustada meie elukeskkonda ning Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimist läbi aegade. Meie maa, looduse ja kogukondade vastane hävitustöö on rullumas üle kogu Eestimaa. Kõikjal on mure inimestele väga lähedale jõudnud, neid isiklikult puudutamas. Peame rahvana asuma selles olukorras teineteist toetama. Igaühe eraldi kurtmisest ei ole tulu tõusnud.”

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

VIIMASED