Menu

Õiguskantsler: rahvaspordiüritustel tuleks rohkem arvestada eakatega

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Õiguskantsleri hinnangul võiksid rahvaspordiürituste korraldajad kaaluda ka eakamatele täiendavate vanuseklasside loomist, et nad ei peaks hea koha saamisel rinda pistma endast noorematega.

Õiguskantsleri poole pöördus inimene, kes palus kontrollida Eesti Kultuurkapitali sporditoetuste jagamist. Ta leidis, et Eesti Kultuurkapitalilt toetuse saanud rahvaspordivõistlustel ei arvestata sageli eakamate osalejatega, sest naised saavad võistelda üksnes kuni 50-, 55- või 60-aastaste vanuseklassis ning mehed kuni 55- või 60-aastaste ja vanemate vanuseklassis. Seetõttu tuleb eakamatel võistelda sageli endast 15-20 aastat noorematega. Näiteks toodi Võrumaa Spordiliidu korraldatav 12 jooksuga Võrumaa pikamaajooksude sari, kus on vanusegrupid kuni 60. eluaastani, ning Pärnu Kahe Silla Klubi jooksuüritus, kus on vanusegrupid MV60 ja NV55.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD