Menu

Puhketalu peremees: tänapäeva noored on klapid peas justkui omas ilmas ja pilvedes

  • Kirjutas Sten Sang

Marnet Kraani armastab maal valitsevat rahu ja linna ei kipu. Foto: STEN SANG

Rõuge vallas Kaubi külas avab suvisel ajal uksed Vetevana turismitalu. Noorperemees Marnet Kraani juhib isa Felixi rajatud puhkekohta ning üheskoos takside Pibi ja Tobiga ootavad nad külla kasse, keda siis kärmelt puu otsa kihutada.

Vetevana talu on nii salajane koht, et internetirakendus Google Maps juhatab nutinautlejad sootuks Hino järve vastaskaldale. „Ma selgitan küll – Misso asulasildist sada meetrit alla keerata, suur reklaam on ka väljas. Linnamees aga istub ninapidi oma lustikummutis ja helistab mulle kolm korda järve vastaskaldalt,” mugistab hiljuti pensionile jäänud noorperemees. Lustikummutiks tituleerib päikest armastava nahaga härra tänapäevased nutiseadmed. Kord olla saabunud elektrivõimaluseta majakesse loodust nautima noored, kes päevas kaks korda oma telefone laadimas käisid ja siis jälle tuppa ära kadusid. Selle peale vaatab Marnet üsna viltu ja soovitab grüünesse puhkama tulles linnulaulu kuulata.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD