Menu

Perepäevad „100 sõpra”

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

17.–18. augustil Võru Kesklinna pargis toimuvad perepäevad tõotavad tulla elamusterohked, pakkudes jõukohast ja huvitavat koostegemise mõnu nii lastele kui ka vanematele. Võru perepäevad pakuvad välja hulgaliselt ideid, mida oleks sõbraga koos tore teha ja kuidas päriselust mõnu tunda!

Reedel, 17. augustil alustame sõpradevahelise lõbusa muusikamänguga Võru sõpruslinna Iisalmi ja Vastseliina Kvint,et noortebändide vahel. Ootame kõiki kaasa mängima ja pöialt hoidma.
Möödunud aastal pakkus suur õnneratas palju elevust, sestap keerutame ratast ka sel aastal. Võita võite pensionäride päevakeskuse virkade prouade käsitööd.

Kell 15.30 kutsume kõiki Indrek Kalda ja Paul Kristjan Kalda kontserdile, kus teevad kaasa ning pakuvad tantsurõõmu Võru segarühmade tantsijad. Kuniks rongkäik Võru Kesklinna parki liigub, aitab ootusärevust leevendada naisansambel Sinilill.

Võru linna 234. sünnipäeva avavad ja linlasi tervitavad Võru linnapea Anti Allas ja volikogu esimees Ülo Tulik. Linnale laulab Võru muusikakooli suurepärane lastekoor Ritsik.
Ükski sünnipäev meie kodus ei möödu tordita, nii ka mitte kodulinna peol. Kui suud magusaks tehtud, ootab teid Lõuna-Eesti võimlemispeo „Mu kodu nii lihtsalt” esitlus. Näete ja kuulete, mis ootab teid ees Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil Võru linna staadionil.

Sünnipäeva esimese päeva lõpetab kell 20 toimuv „Rahvapidu tantsuga” ansamblitega Projekt ja L'Dorado.

Lisaks kontsertidele ootavad suurtes telkides teid töötoad, kus saab värvida savikujusid, valmistada pehmeid kaisusõpru, unenäopüüdjaid, lõbusaid paberist mütse, lehvikuid ja prille, helkureid, teha puutööd koos isa või vanaisaga, graveerida klaasile (võimalusel võtke klaasist ese ise kaasa), lasta endale uhke näomaaling teha ja tutvuda maanteeameti liiklusohutusalaste tegevustega.

Eesti inimese üks parimatest sõpradest on raamat. Kutsume nii suuri kui ka väikeseid proovima illustraatoriametit – joonistama väikese jutukese põhjal pilti. Valminud töid eksponeeritakse Võrumaa lasteraamatukogus, kus  parimad saavad kingituseks sõbra – raamatu.

„Võru linn muutub iga aastaga kaunimaks. Meie linnas käib palju külalisi, eriti suviti. Ikka tullakse sinna, kus on rahulik ja kaunis ning toimub toredaid sündmusi. President Lennart Meri, kes 1997. aastal käivitas kodukaunistamise konkursi, pidas seda Eesti mainekujundusprojektiks. Linnakodanikena saame palju korda saata, et meie kodulinn oleks ilusam ja puhtam, seega kaasa aidata Võru linna maine kujundusele.” – nii kirjutab Malle Peedel, tutvustades kell 14.30 Võru Kesklinna pargis toimuvat arutelu. Tulge kuulama ja võtke kaasa teid huvitavad küsimused!

Kui väsite käelisest tegevusest, on võimalus MTÜ FC Helios treenerite juhendamisel teha kindlaks, kui tugevad või täpsed pallilööjad olete. Klubi kutsub perepäeval osalejaid panustama oma neljajalgsete sõprade heaks. Nimelt annetades ühe euro annetuspurki, saate flaieri mängule, millega on võimalik võita hulgaliselt auhindu.

Laupäeval, 18. augustil ärgake varakult, et jõuda esmakordselt toimuvale üritusele! Kell 10 ootavad linna juhid linnarahvast hommikukohvile. Endistest linnapeadest tuleb kohale ka Silvi Jansons ja musitseerib ansambel Reha. Kohvi kõrvale pakutakse ka Eesti Pagari maitsvat kooki. Heade mõtete puule saab riputada teie kaasa võetud soove kõigile lugemiseks ja linna juhtidega jagamiseks. Kui kohvi joodud, esitavad omi mõtteid vallatud Lahedad Mutid Lahedalt.

Sel aastal on väga eriline võimalus osaleda Avatud Ateljee kunstiprojektis „Võru 360°”. Kunstiraja molbertid leiate Kesklinna pargist, Katariina alleelt Katariina kuju juurest, Kreutzwaldi pargist, Roosisaare silla ümbrusest, Kreutzwaldi majamuuseumist. Kunstiraja tervikuna läbinud saavad Avatud Ateljee poolt väikesed Eesti 100 sümboolikaga meened, mille on valmistanud kohalik keraamik Aivar Rumvolt.

Laadale ja põnevatele töötubadele lisaks esinevad igal pooltunnil pargilaval tantsurühmad Variatsioonid, Katariina, JJ Street Company ja Võru Vabatantsuklubi tantsijad, kes annavad muuhulgas teada uue huviharidushooaja võimalustest.

Täpselt keskpäeval kutsume kuue kuni 12aastaseid poisse ja tüdrukuid võtma osa võistlusest „Võru linna vägilane”. Ürituse patroon ja pealik on Tarmo Mitt ning auhinnad panevad välja Valio ja Võru linnavalitsus. Registreerida saab kohapeal kella 11‒12.

Mõeldud on ka pere kõige nooremate peale. Võru loovuskooli beebialal saavad mängida, roomata, osaleda käelise tegevuse tundides ja lõbusalt aega veeta pere kõige pisemad koos vanemaga. Olemas on väike privaatne telk lapse söötmiseks / mähkimiseks. Saate hüpata batuudil, mekkida jäätist ja sõita poniga.

Kindlasti jäi nii mõnigi põnev tegevus kirjeldamata. Et kõigest osa saada, lülitage ennast korraks võrgust välja ning tulge 17. ja 18. augustil Kesklinna parki!

15 PÄEVA ENIMLOETUD