Menu

Enamik autojuhte ei ole kursis, et eilsest võib sõita naastrehvidega

  • Kirjutas Kadi Annom

Meelis (vasakul) teab täpselt, et naastrehvide kasutamine on lubatud juba eilsest, 15. oktoobrist. Maal elav Uudo on naastrehvide eelistaja, sest lamellrehvidega ei ole talvisel ajal piisavat pidamist. FOTOD: Aigar Nagel

LIIKLUS ❯ Oktoobrikuus tavatu suvesoe ei pane veel mõtlema sellele, et üsna pea võivad teeolud vägagi talviseks muutuda. Enamik autojuhte mõtleb rehvivahetusele alles siis, kui ilm selleks oma nõudmised esitab. Tegelikult on aga naastrehvidega sõitmine lubatud juba eilsest, 15. oktoobrist. Kohustuslikuks muutub talverehvide kasutamine alles 1. detsembrist, kuid sellegipoolest on tark tegu jälgida ilma ning teeolusid, et autosõit enda ja teiste liiklejate jaoks võimalikult ohutuks muuta.

Kristel ja Ingo on veendunud, et rehvivahetus tuleb ära teha õigel ajal, kuid ülemäära vara ei ole mõtet naastrehvidega teid lõhkuma hakata. Fotod: AIGAR NAGEL

Kohustuslik talverehvide kasutamise aeg kestab 1. märtsini. Erandkorras võib talviste tee- ja ilmastikuolude puhul naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Lamellrehvidega on lubatud liigelda aasta läbi.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 Guest 2018-10-17 22:14
Kas autojuht peaks ehk ka kursis olema sellega, et tee kulub kiiremeni kui +18 kraadiga juba panna naelrehvid alla?
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD