Menu

Võrumaa tallipidajad korraldasid esimese hobupäeva

  • Kirjutas Heleri Lakur

Hobupäeval sai tutvuda Varstu tallis elavate ponide Kauri, Karlssoni, Liinaga ja üheksa-aastase torihobuse Armiinaga. Lapsed said hobusõitu nautida nii ponide kui ka hobusega. Fotod: HELERI LAKUR

HOBI ❯ Möödunud pühapäeval toimus MTÜ Mehkamaa Mõttekoda liikmete korraldatud esimene heategevuslik hobustega tutvumise päev ehk hobupäev, nagu mõttekoja liikmed ise on nimetanud. Mida see siis tähendab?

Hobustega läbisaamine algab sõprusest

„Sinna, kuhu hobune kõrva keerab, tema ka vaatab,” alustas jutuga hobutalitaja ja -kasvataja Pille-Riin Sarv. Varane lõuna Võrumaal Varstu hobutallis algas esmaste õpetustega kohaletulnutele, alustades sellest, et hobusele ei tohiks kunagi läheneda hiilivalt ega ka mitte tormakalt. „Hobune tahab sõbralikku lähenemist ja talle meeldivad silitused,” jätkas juhendajana abis olnud Sarv. Kõigepealt said nii väikesed kui ka suured huvilised õppida hobustega suhtlemist, harjamist ja kabjapuhastust. Kui õiged talitused tehtud ja hobused saduldatud, said osad huvilised minna ponidele patse punuma ja esimesed kiiremad sadulasse.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD