Menu

Kordamine on tarkuse ema – miks ei tohi linde toita? Ja mis juhtus luikedega Tamula järvel?

Luige päästmisoperatsioon lõppes laupäeva päikeseloojangu ajaks. Tõrjutud ja veepuuduses luik viidi tuletõrjekomando puuris lahtise vee kaldale Võhandu jõel. Foto: HELERI LAKUR 

Läinud nädalal ei jäänud paljudele linnaelanikele märkamata, et Tamula järve veelinnud on jääga hädas ja toidu hankimisvõimalused kesised. Praeguseks on olukord juba paranenud, sest jää on lahti lükatud ja olukorra lahenemisele on suuresti kaasa aidanud abilinnapea Toomas Sarapuu.

Reede pärastlõunaks lahenes Tamula järvel jäätunud ala lahtilükkamine kiiremini, kui linn oleks oodanud. Tänu tähelepanelikule linnakodanikule, kes teatas, et on mitu päeva jalutanud rannas luikedest mööda ja mures nende olukorra pärast veekogu ääres, hakkas asjaga kohe tegelema Võru abilinnapea. Pärast teate saamist võttis Sarapuu ühendust keskkonnaametiga, kes oli olukorrast teadlik. Tamula järve äärde läksid asja üle vaatama abilinnapea Sarapuu, keskkonnaametnik ja linna osakonnajuhataja asetäitja Risto Aim.

FOTO: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

VIIMASED

Prev Next