Menu

Sõmerpalu motokrossi sõitude kõrval näeb ka trikihüppeid ja palkidel turnimist

  • Kirjutas Heleri Lakur

Viiekordsele Väino Leoki rändkarika võitjale Tanel Leokile andsid eelmise aasta võidukarika üle endise Sõmerpalu valla juht Aare Hollo (paremal) ja Sõmerpalu valda 28 aastat juhtinud Lennart Ermel. Foto: ERAKOGU

MOTOKROSS ❯ Täna, 11. juulil toimub Sõmerpalus üheteistkümnendat korda rahvusvaheline staadionimotokross Väino Leoki rändkarikale, millest võtavad osa Baltikumi parimad motomehed. Peale motokrossi, superenduuro ja säärude kostüümisõitude lõpetavad mitmetunnise motoõhtu Soome trikihüppajad.

Superfinaali moodustavad ainult parimad

„Tänavusel rändkarikavõistlusel osalevad parimad mehed, kes on kõik käinud MMil. Mina isiklikult loodan, et tuleb põnev võistlus, sest tegemist on ühesugusel tasemel olevate võistlejatega,” räägib võistluse peakorraldaja Aivar Leok. Suurimaks favoriidiks peab Leok loomulikult kodurajal sõitvat Tanel Leokit, kelle suurimaks konkurendiks peab ta Harri Kullast. „Harri on viimastel etappidel Eestis ja Soomes tulnud võitjaks. Momendil näen teda kõige suurema rivaalina. Väikese eksimuse puhul ei välista ka teisi võistlejaid,” märgib Leok. „Võistlus tuleb kindlasti põnev ja viimased ringid on otsustavad,” lisab ta.

„Lõuna-Eesti motosõitjad on alati kõrget klassi näidanud. Näiteks Võru poiss Karel Kutsar on sel aastal palju arenenud, Erki Kahro on väga heas hoos, Andero Lusbo on saavutanud mitmeid poodiumikohti, heal tasemel sõidavad ka Priit Rätsep ja Indrek Mägi,” nimetab ta vaid mõningaid neist. „Hea uudis on see, et võistlejate nimekirja lisandus lätlane Karlis Sabulis, kes on ka tugev sõitja ja võib superfi naalis üllatada,” lisab Leok.

Põnevad takistused

Sõmerpalu motokrossi eestvedaja Leoki sõnul saab superenduurode sõit olema huvitav, sest uuenduslik takistusrada on valmis. Liivakellakujuliselt asetatud palgid asuvad sponsorite telgi ees ja pakuvad pinget nii sõitjatele kui pealtvaatajaile. „Põnev on jälgida, kuidas tsiklimehed palkide ja kivide vahel turnivad,” ütleb mees.

Freestyle ehk trikihüpped

„Kõige rohkem pabistan trikihüpete pärast. Kui seal üleval seista, siis tundub, et nõlv on liiga kõrge ja kui mootorratastelt hüpatakse, tekitab see korralikku ärevust,” pabistab Leok. Hüppeid tulevad sooritama Soome professionaalsed trikisõitjad Sebastian Westberg ja Arttu Mielityinenk, kes käivad esinemas üle Euroopa. Leoki sõnul toovad mehed kohale oma rämbi, kus nad õhku hüppavad. „Meie poolt on ette valmistatud maandumisrada, mille maandumisnõlva kõrguseks on viis meetrit, languse pinnaga 13 meetrit.

„Kõige rohkem üllatusi ootan säärusõitjatelt. Säärude võistlust korraldame sel aastal juba kümnendat korda ja juubeli puhul ootan midagi enamat. Säärud on mind üllatanud kõikidel eelnevatel aastatel. Säärude võistluse puhul pole oluline võistlus, vaid osavõtt, kus auhinnad saavad parimate kostüümide kandjad. Veel põnevamaks teevad osalemise loosiauhinnad, mis antakse välja kolmele mees- ja naisosavõtjale.

Tiheda ajakava tõttu algavad võistlussõidud sel aastal kell 16.30.

15 PÄEVA ENIMLOETUD