Menu

Jõeääre talu mesimees: selle aasta meesaak on üldiselt hea

  • Kirjutas Heleri Lakur

Mesimees Mario Kalvet demonstreeris Võrumaa Teatajale uut vurritusliini, mis mahutab 120 raami korraga. FOTO: Heleri Lakur

Alustame juttu Rõuge vallas Jõeääre talu peremehe Mario Kalvetiga, kelle sõnul võib tänavuse meeaastaga pigem rahule jääda.

Juba kaheksandat hooaega mesimajandusega leiba teeniv Kalvet ütleb, et on olnud väga hea aasta, kuigi tõdeb, et juulikuus oleks võinud meesaak suurem olla. „Kuum suvi kuivatas mõningad taimed varakult ära, mis oleks võinud kauem õitseda,” sõnab ta. Küsimusele, kas eelmise aastaga võrreldes oli saak kesisem kui muidu, vastab ta, et ei tunneta erinevust. „Ma ei oska teistega võrrelda, kuid arvan, et meie kandis on olnud hea saagikus. Kui on nii hea kevad, nagu oli sel aastal, siis on ka mesilaspered tugevad ja tuleb rohkem korjet,” sõnab mees.

Tõuaretus garanteerib hea saagikuse

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD