Menu

Bussijuhtidel kombeks sõita ilma turvavööta?

  • Kirjutas Heleri Lakur

Bussijuhid linnaliikluses üldjuhul turvavööd ei kanna. Linnapiiridest väljaspool liiklevad bussijuhid seevastu on seaduskuulekad, selgub Võrumaa Teataja nädala jooksul tehtud vaatlusest. Foto: AIGAR NAGEL

OHUTUS ❯ Kahetsusväärne, kuid tõsi on see, et Võrumaa Teatajal on õnnestunud Võru linnas eelmise nädala jooksul tabada vähemalt kümmekond bussijuhti, kes liiklesid turvavööta. Siinkohal küsimus bussijuhtidele: millist eeskuju teie annate?

Bussijuhid ja eeskujud

Võrumaa Teataja tuvastas ühenädalase eksperimendi käigus mobiiltelefoniga rääkijate kõrval sagedasti ka turvavööta sõidukijuhte. On selge, et turvavööta juhte on peaaegu sama palju kui roolis mobiiltelefoniga tegelejaid. See fakt tõendab aga, et meil on endiselt liikluses inimesi, kes ei mõista turvavöö kasutamise tähtsust. Kõige rohkem hakkasid silma Võru linnaliinidel liiklevad bussijuhid, kes enamasti turvavööd sõidu ajal ei kinnita, kuid ka tavasõiduki- ja veoautojuhtide seas on neid, kes turvavööd vajalikuks ei pea. Maakonnaliinide bussijuhid see-eest on seaduskuulekad ja ühtegi turvavööta roolis olnud bussijuhti ei õnnestunud tabada.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+1 #11 kuku 2018-08-21 17:33
vastus kirjutas:
Aga mis siis juhtub kui buss sattub avariisse kannatab bussijuht ja teised, mis loeb kas kiirus on 20-30km,t , samuti bussijuht on eeskuju!

Seadus määrab iikagi ,reeglid,mitte kalkun hunniku otsas!!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD