Menu

Korstnapühkija: on kliente, kes tuleohutusest absoluutselt ei hooli

  • Kirjutas Sten Sang

 Kindlasti tasub uut küttekeha ehitama kutsuda oma ala asjatundja. Korstnapühkijad hoiatavad kehvasti ehitatud küttekehade eest. Kui ahju on ehitanud inimene, kes seda ala ei tunne, võib juba paarikolmeaastasel küttekehal märgata lagunemist, mis on ohtlik. Fotod: AIGAR NAGEL

KÜTTEPERIOOD > „Täpset arvestust ei ole pidanud, aga Võrumaal on kliendibaas kuskil 200–250 vahel, peale selle Põlvamaa ja Valgamaa kliendid,” annab korstnapühkija-ahjumeister Urmas Hiielaan ülevaate.

Tema hinnangul hoolitsevad igal aastal pühkima kutsuvad püsikliendid oma küttekollete eest piisavalt, kuid on ka erandeid.

Musta töö tegija sõnul on palju kliente, kes huviga puhastamise protsessi pealt vaatavad ja küsivad, miks meistrimees teeb just nii ja miks naa. Loomulikult seletab töömees neile, sest vahepealsel ajal pühivad elanikud ise ja on hea teada, et asju tehakse õigesti. Mõne aasta möödudes kutsutakse õppinud meister uuesti kohale, et asjade korrasolek üle kontrollida. „On ka neid, kes ei hooli. Absoluutselt kohe mitte. Mul on hea mälu ja uuesti samale objektile minnes näen kohe ära, et need asjad on tegemata, mis eelmisel korral ära käskisin teha,” on tuleohutuse eest hoolitseja tähelepanelik.

Korstnapühkimise teenuse hind sõltub paljuski tööde mahust. On suur erinevus, kas töömees on objektil ühe tunni või kaks-kolm tundi. Korstnapühkija kätt vajab küttekolle vähemalt kord aastas, kui tootja või valmistaja ei määratle teisiti. FOTOD: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #11 korsten 2018-09-18 17:57
Eevi tahaks ka sinu kortend pühkida.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #12 korsten 2018-09-19 11:26
kutsuge sumpsilihvija ngõl. Elagu endine kommu! hurraaa!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD