Menu

Kange alkoholi maksukahju ulatus 20 miljonini

  • Kirjutas BNS

Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) andmetel müüsid Läti piiripoed 2018. aasta esimese kuue kuuga 1,6 miljonit liitrit kanget alkoholi, mis tähendab liidu hinnangul enam kui 20,1 miljoni euro suurust maksukahju Eesti riigile.

Kui 2018. aasta esimese poolaastaga müüdi Läti piiril 1,6 miljonit liitrit kanget alkoholi, siis mullu oli see number 1,4 miljonit liitrit ja 2016. aastal vaid 270 000 liitrit. Aktsiisi- ja käibemaksu poolaasta kahju kasvas 2016. aasta 3 miljonilt eurolt mullu 16,8 miljonini ja tänavu ületas juba 20 miljoni euro piiri, teatas liit.

ATML-i tegevjuhi Triin Kutbergi sõnul ei ole lõunapiiri alkoholikaubanduse tingitud rahaline kahju olnud kunagi varem nii suur ning kahju võimendab ka langustrendis olev alkoholimüük põhjapiiril. "Rahaliselt rünnatakse majanduskasvu ja riigikassat kolmest suunast: väheneb Eesti müük põhjasuunal, Eesti arvelt kasvab piiriülene müük lõunasuunal ja kannatab kogu müügiga seda ettevõtlusahel jaekaubandusest hotellideni, rääkimata tootjatest," ütles Kutberg.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD