Menu

SEB: eestlased vahetavad autosid Läti ja Leedu elanikest sagedamini

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

Eesti elanikest on viimase aasta jooksul autot vahetanud ligi 40 protsenti, samas kui Läti ja Leedu elanikest on seda teinud 30 protsenti.

Vaid 20 protsenti Eesti, Läti ja Leedu elanikest sõidavad oma autoga kauem kui viis aastat, selgub SEB Liisingu tellitud uuringust. Autot vahetades eelistab suurem osa eestlastest osta kas uue või peaaegu uue ehk kuni kolm aastat vana auto.

"Eesti uute autode müügi – ja teenindamisega seotud sektor on täna väga aktiivne, mida kinnitab ka Maanteeameti uute autode müügistatistika. Arvestades rahvaarvu ja uute sõiduautode müügistatistikat Balti riikides, siis kindlasti on kõige suurem kasvupotentsiaal Leedus, kus senise trendi jätkudes peaks uute autode müük ületama Eesti tulemuse. Küll aga on sõiduauto liising Eesti tarbija jaoks oluliselt igapäevasem toode kui seda teistes balti riikides ja sellega me selgelt eristume“ ütles SEB Liisingu juhatuse liige Rein Karofeld.

Vaatamata sellele, et Eesti elanike seas on kasutuses üsna uued autod, plaanib 40 protsenti Eesti küsitluses osalejatest lähima paari aasta jooksul oma liiklusvahendit uuendada. Pooled vastanutest kinnitasid, et esialgu valivad nad auto, mis meeldima hakkab, ja alles seejärel kaaluvad oma finantsvõimalusi.

SEB Liisingu Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud autoostu– ja kasutamisharjumuste teemaline uuringu teostas ettevõte Norstat juunis ja juulis 2018. Uuring hõlmas üle 3100 vastaja.

15 PÄEVA ENIMLOETUD