Menu

Kassikonkursi ametlik kokkuvõte

KONKURSS • Võrumaa Teataja kassikonkurss „Tee vabaks kassidele!”, mis teenis väga vastakaid reaktsioone ülimast vaimustusest kassivihkajate raevukate telefonikõnedeni, on lõpuks läbi.

Nagu eelmise laupäeva lehest lugeda võis, osutus konkursi üldvõitjaks kuueaastane isepäine Joosep Võrust, kes jäi ka telekaamera ees positiivse egoismi musterkehastuseks.

Joosep, kes sai üriilt 34 punkti, ei hoolinud talle sülle sadanud kuulsusesärast juba siis, kui ajakirjanikud tema territooriumile trügisid ja tast üksteise võidu võimalikult armsat pilti teha proovisid.

Võidukassi omaniku Ilona Aheliku sõnul on Joosep ehk Jossu, nagu kassi pereringis kutsutakse, ka nädal pärast tiitlivõitu täpselt selline nagu ta on alati olnud. „Ei, tema ei ole küll muutunud,” kommenteeris Joosepi perenaine.

Kuid kuidas on ajakirjanike tähelepanust ärritatud kass leppinud oma auhinnaskulptuuriga, teise kassiga, kes toodi tema territooriumile?

„Sellega on ta juba ära harjunud,” ütles Joosepi perenaine. „Esimestel päevadel uudistas ta seda rohkem, nüüd enam nii väga huvi ei ole,” rääkis Ilona Ahelik.

Küll rõõmustanud Joosepi võidu üle Ilona Aheliku naabrinaine, kelle Joosep oma šarmantsusega ära võlus ja kelle pealekäimisel Joosep konkursile esitati. „Tema käis meil juba skulptuuri vaatamas ja oli väga õnnelik, et Joosep esimeseks tuli,” ütles Joosepi perenaine.

Teise koha sai kass, kes on ka koera eest

Žürii paremusjärjestus oli väga tasavägine — teisele kohale tuli Saskia Võrust, kes sai 32 punkti, jäädes Joosepist vaid kahe punkti kaugusele, ja kolmandale kohale Liisu Lasvalt, kes sai 28 punkti.

Saskia on aga oma perenaise sõnul eriline, sest ei jää valvsuses millegi poolest alla koerale. „Ta on meil ka koera eest,” rääkis ta. „Suvel kolime perega suvilasse ja Saskia siis alati uriseb, kui aknast võõraid inimesi näeb.” Saskia on küll tubli valvur, kuid koerte kombel võõrastele säärde ei karga.

„Ei, ta on muidu väga sõbralik,” ütles Signe Liin naerdes. Eriti hästi saab Saskia läbi lastega. „Ta on meil lõigatud ja oma lapsi tal ei ole, aga minu lapsi hoiab ta väga,” iseloomustas perenaine oma kassi. „Kui mu kaheksa- ja seitsmeaastased tütred kodust ära on, siis Saskia nutab ja igatseb neid taga.”

Kui oma inimesi Saskia armastab, siis teisi kasse, olgu nad või pereliikmed, ta ei salli. „Mu emal on isane kass ja kui ta meile suvilasse külla toodi, kus siis alles läks kismaks,” rääkis Signe Liin vaevu naeru tagasi hoides. „Üks kass oli kapi otsas, teine diivani peal ja seal nad siis jälgisid üksteist, kuni läksid kaklema, nii et karvad lendasid.”

Kolmandale kohale platseerus žürii arvestuses kaheaastane Liisu Lasvalt, kes võeti perre Võru varjupaigast. „Meie jaoks on ta niikuinii kõige armsam,” ütles tema perenaine Margit Kelp.

„Liisu on isepäine, aga nunnu ja armas ka,” iseloomustas ta oma kassi. Teiste kassidega ta ei seltsi, kuid üks sõber on tal küll — väike koerake, kes elab samas trepikojas. „Liisu on väga uudishimulik ja sõbralik,” ütles Margit Kelp.

Rahva ülekaalukas lemmik Kiti

Kui žürii paremusjärjestus arenes tihedas konkurentsis ja võidukassidel oli lõpuks väga vähe vahet, siis rahvalemmikuks sai ülekaalukalt Kiti Järverest. Talle järgnesid 73 häälega Miku Lasvalt ja 63 häälega Musi Võrust.

Rahvalemmik Kiti on kaheaastane ja kuulub perekond Lukinile, kes elab Järveres. „Olime väga rõõmsad, et Kiti sai rahvalemmikuks,” kommenteerisid oma kassi edu tema omanikud Valli ja Jüri Lukin. „Poleks osanud arvatagi, et Kitil nii palju sõpru on.”

Kiti on oma pererahva sõnul äärmiselt tegus kass. „Kiti lemmiktegevuseks on hiirte ja lindude jahtimine,” rääkis Jüri Lukin. „Aga armu ei anna ta ka võõrastele kassidele, kes tulevad tema territooriumile.”

Teise koha sai rahvahääletuses kolmeaastane Miku Lasvalt, kelle omanik on Jaanus Paloveer. Miku on oma peremehe sõnul väga sõbralik ja mängulembene kass, kes armastab väga seltsi. „Ta ei jää minust sammugi maha,” rääkis ta. „Isegi kui suvel aiamaale lähen, kipub ta minuga kaasa.”

Märkimisväärne on ka see, et Miku elab samas majas, kus žüriis kolmandaks hääletatud Liisu ehk Lasva kassidel läks meie konkursil tõeliselt hästi — kuue parima sekka jõudis kogunisti kaks hiirekuningat.

„Meie trepikojas on veel kolm kassi,” jutustas Jaanus Paloveer. „Miku saab nende kõigiga väga hästi läbi, neil on justkui oma kamp.” Üks eripära on Mikul veel — tal on hirmus uhke saba. „Nii kui õues ära käib, on saba nagu kuusk, karva pikkus on üheksa sentimeetrit,” rääkis Jaanus Paloveer.

Kolmandaks hääletas rahvas üheksa-aastase Musi Võrust. „Musi on ehtne preili või proua, sööb ainult väga valitud pirtsaka kassi toitu,” rääkis tema perenaine Ilme Kõosaar, kes toidab oma kassi vaid loomapoest ostetud kvaliteettoiduga.

Musi on oma perenaise sõnul suurepärane kütt, ainult et ta ei pea jahti mitte hiirtele ja lindudele, vaid hoopis putukatele.

„Suvel ei tohi mul ühtegi kärbest toas olla,” rääkis Ilme Kõosaar. „Musi püüab kinni ja sööb ära kõik, mis kätte saab, isegi herilased. Suvel ta ongi putuktoiduline.” Hoolimata oma kõrgest vanusest on kass siiani heas vormis. „Iga päev mängib ja mürgeldab!” ütles Musi perenaine, kellele kass on suureks rõõmuks.

Tähelepanu! Auhinnad!

Olgu siinkohal veel kord välja öeldud suur tänu meie kahele sponsorile — lemmikloomapoele Sinu Sõber ja loomakliinikule Farmax, kes panid välja auhinnad konkursi kuuele parimale kassile, nii võitjatele kui ka rahvalemmikutele.

Suur tänu ka Võru ja Valga varjupaiga perenaistele Merike Tormile ja Merike Sootsile, kes meie konkursiga entusiastlikult kaasa tulid ja igal nädalal oma kandidaadid esitasid.

Skulptorid Ilme ja Riho Kuld tegid peale peaauhinna ka võiduskulptuuri väikese koopia, mis läheb nende soovil kahekuusele Miale, kelle esitas konkursile Võru varjupaik.

Teise eriauhinna pani välja Mooste kassimuuseumi perenaine Reet Needo ja see läheb 13aastasele Jürgen Järvpõllule, kes esitas konkursile oma siiamitõugu kassi Sebas- tiani. Auhinnaks on raamat „Kassitõugude piibel” ja selle saab Jürgen selle eest, et nii eeskujulikult oma kassi eest hoolitseb.

Nagu öeldud, ei jää väikesest auhinnast ilma ükski finaali jõudnud kass. Lemmikloomapood Sinu Sõber kingib igale (välja arvatud kuus parimat) finaalikassile väikese mängupalli ja napilt auhinnalisest kohast ilma jäänud Jassile, Tondule ja Kitty Hollole karbikese kassikomme.

Auhinnad saab kätte toimetuse kuulutuste toast järgmise nädala teisipäevast, öeldes enda ja kassi nime.

Aitäh kõigile kassiomanikele, kes meile oma kassidest pilte saatsid! Meil toimetuses oli neist väga palju rõõmu.

NB! Koeraomanikud! Hakake juba oma koeri pildistama, sest sel aastal korraldab Võrumaa Teataja armsaima koera konkursi!

 

Kaheksanda võistlusperioodi tööd teemal „Suviˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  1. Kuueaastane Erki-Sven Eensalu saatis foto sellest, kuidas ta eelmisel suvel onu mootorratast proovis.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  2. Viieaastane Andri Lubi kirjutas Võrukaelale, et kui ta maale vanaemale külla läheb, siis tervitab teda alati koer Robi, aga kui ta kodulinnas aega veedab, siis meeldib talle väga Tamula rannas turnimas käia, sest siis saab ta olla nagu ämblik ämblikuvõrgus.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  3. Kuueaastane Andro Põvvat maalis pildi kuldnokast rannas.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  4. Nelja-aastasele Andreas-Siim Lauritsale meeldib suvel voolikuga mängida.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  5. 11aastasele Isabel Päevalillele meeldib kõrguseid alistada. Sellel fotol on ta parajasti Otepää seikluspargis.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  6. Mis siis, et Eestis tuleb vahel suvelgi nii pusa kui ka jope selga tõmmata – randa tuleb ikka minna, arvab nelja-aastane Alisa Višnjakova.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  7. Suvel tuleb ka spordiga tegeleda. Kümneaastane Sander Koobak saatis foto, kus ta oli parajasti Uhtjärve Nõiariigis Urvastes jooksuvõistlusel osaledes finišisse jõudmas.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  8. Üheksakuuse Sander Eelsoo lemmiktegevus on kiikumine, eriti suvel.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  9. Ühe aasta ja viie kuu vanusele Mia-Loore Lauritsale meeldib suvel basseinis olla. Koos vennaga on seal eriti lõbus!

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  10. Kaheaastane Karoliine Kurvits vennaga sõitmas.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  11. Kiikuda võib ka niimoodi: püsti ja ilma ühe kingata, arvab sellel fotol olev nelja-aastane Oliver Kurvits.

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KAHEKSANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  12. 59aastane Kaja Linder räägib isetehtud luuletuses oma suvistest elamustest.

Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  1. Seitsmeaastane Johannes Teekel saatis Võrukaelale pildi, kus ta on Võrus vanaemal külas.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  2. 59aastane Kaja Linder kirjeldab oma luuletuses „Suve nautimas!ˮ, milline suveaeg on, milliseks ta on kujunenud ja mida ees on oodata.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  3. Kümneaastase Kadri-Liis Anioti pilt vaheajast.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  4. Kuueaastane Janelle Eelsoo tegi koos emmega pildi suvevaheaja veetmisest vanaema juures.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  5. Viieaastane Andri Lubi sõidaks ATVga kogu aeg, olenemata asukohast. Fotole on ta jäädvustatud Vastseliina laadaplatsil.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  6. Viieaastane Elisabeth Teekel saatis Võrukaelale pildi, kus ema jalutab koeraga, õhus on pall ja lilled õitsevad. Ka väiksed linnukesed on pesas.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  7. Nelja-aastane Alisa Višnjakova saatis Võrukaelale maali „Vanaema juuresˮ

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  8. Kui õues on soe ilm, siis jäätis on kõige parem jahutaja, leiab kümneaastane Sander Koobak (fotol). Kahe jäätisega on end veel parem jahutada.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  9. Lossimeister – kümneaastane Isabel Päevalill südasuvel Tamula rannas.

 • Seitsmenda võistlusperioodi tööd teemal „Vaheaegˮ

  10. Seitsmeaastase Emma Anioti tehtud pilt vaheajast

Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  1. Seitsmeaastane Laura Külla tegi õpetajate ütlemiste järgi sellise Eesti lipuga pildi.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  2. Viieaastane Andri Lubi (ühel fotol beebina, teisel praeguses vanuses) on Eesti, Eesti lipu ja kraanade fänn olnud juba pisikesest peale. Ta käib isa jälgedes.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  3. Nelja-aastane Alisa Višnjakova on sellel pildil kauni Eesti lipu värvides kleidiga. Eesti lipuke ehib ka tema põske.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  4. Viieaastase Revon Rüütli meenutus Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva tähistamisest.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  5. Võru Sõlekese lasteaia seitsmenda rühma lapsed, kes on viieaastased, tegid üheskoos pildi praegu renoveeritavast Sõlekese lasteaiast. Pildi pealkiri on „Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistame taassündinud Sõlekesesˮ.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  6. Kümneaastane Sander Koobak arvab, et homse Eesti lipu päeva puhul võiks minna Suure Munamäe torni juurde seda vaatama. Tema arvates ongi Suur Munamägi Kagu-Eestis parim koht puhkamiseks, sest torni tipust näeb imeilusat vaadet kõikjale.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  7. Hetkel kaheaastane Markus Leies oli sellel tordi ja Eesti lipuga pildil veel kümnekuune.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  8. Kolmeaastane Karl-Joosep Pajumaa Lätis korvpalli vaatamas. Eestlasele kohaselt Eesti lipu pilt kenasti põsel.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  9. Just nii alustas kaheaastane Kaspar Lust Eesti Vabariigi aastapäeval väikse riigilipuga sõitu vanavanemate juurde Järvamaale.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  10. Kolmeaastane Romina Rüütli koos Eesti lipu pildiga, mille ta tegi Eesti Vabariigi 99. sünnipäevaks.

 • Kuuenda võistlusperioodi tööd teemal „Lapsed Eesti lipugaˮ

  11. 59aastase Kaja Linderi tehtud luuletus „Lapsed ja Eesti lipp!ˮ

Viienda võistlusperioodi tööd teemal „Emaleˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  1 Kaja Linderi (59) luuletus „Meie emake!ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  2 Võru Sõlekese lasteaia 7. rühma (lapsed vanuses 4–5) ühistöö „Kevad õied lahti lõi ja emadele rõõmu tõi …ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  3 Alisa Višnjakova (4) saadetud pildil on emmele tehtud südamekene, millel nii Alisa kui ka tema väikese kolmekuuse õekese Vanessa käekene

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  4 Mairo Henno (6) meisterdatud lilleke emmele

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  5 Kaspar Helde (5) tahab oma saadetud pildil, millel ta poseerib, edastada sõnumit: „Tahtsin emale päkapikku mängida ja hunniku maiustusi viia, kuid kuidas ma jõuan nüüd need temani tassida?ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  6 Sander Koobaki (10) võistlustöö „Minu käejäljed emaleˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  7 Simon Henno (4) tehtud pildi pealkiri on „Kingiks emmele päikese …ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  8 Andri Lubi (5) tahab oma saadetud pildil, millel ta taignarulliga poseerib, edastada sõnumit: „Olen emme parim pagar. Aitasin viineripirukaid teha.ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 VIIENDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD 	VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  9 Madli Eskla (5) pildi pealkiri on „Linnukesed emaleˮ

Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  1 „Rõõmsad pühadetibudˮ - Võru Sõlekese lasteaia 10. rühma (lapsed vanuses 3–4) ühistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  2 „Küll on tore jalgrattal jänes!ˮ - Maarika Laanemetsa (9, pildil mantliga) saadetud foto, kus ta koos oma saksa ja prantsuse sõpradega Ape linnas Lätimaal oli

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  3. „Lihavõttejänesˮ - Kristofer Sõrmuse (5) värvimistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  4. „Pühadetibudˮ - Romina Rüütli (3) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  5. „Oma kätetööd on väga hea vaadata.ˮ - Sander Koobaki (9) võistlustöö, milles nii jänes kui ka tibu tema enda tehtud

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  6. „Munadepühadˮ - Hanno-Laur Kunnuse (15) pühadefoto, kus munad värvitud vaid looduslike värvidega: kollane kurkumiga, punane peediga, sinine punakapsaga ja kirjud sibulakoortega

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  7. „Rõõmus kanakeˮ - Rasmus Juusi (5) rebimis-kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  8. „Pesakastide meisterdamise päeval Vastseliinasˮ - Hanna-Liina Kunnuse (15) võistlusfoto, millega ta saadab tänusõnad Hannes Otsale ja tema meeskonnale

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  9. „Suur pehme pesake tibudeleˮ - Kaspar Lusti (2) tehtud kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  10. „Kanaemme soovˮ - Liina Ubakivi (30) tehtud pühadeluuletus

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  11. „Pühadetibuˮ - Lisandra Põldmaa (6) rebimis-kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  12. „Kukk, kana ja … tibu?ˮ - Markus Johansoni (6) joonistus

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  13. „Uhke pühadelindˮ - Robin Kalanepi (6) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  14. „Kuke sinilillevärvi kevadpühadˮ - Madli Eskla (5) joonistus-värvimistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  15. „Pehme jänkuke pühadekorvigaˮ - Laura Külla (7) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  16. „Kanake vihma käesˮ - Uku Märdini (6) joonistus

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  17. „Munadepühadˮ - Kaja Linderi (59) tehtud pühadekaart

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  18. „Ka lambad peavad munapühi …ˮ - Alisa Višnjakova (4) foto

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  19. „Kanake, kukeke, kuhu te lähete?ˮ - Kenor Sultsi (6) joonistus

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  20. „Jänkude kevadpühad olid väga lõbusadˮ - Kadri-Liis Anioti (10) võistustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  21. „Kanapere kevadpühadˮ - Isabel Päevalille (10) kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  22. „Kukk ootab kevadpühiˮ - Maiken Ristisaare (4) joonistus-värvimistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  23. „Pehme pühadejänkuke ringi luusimasˮ - Erki-Sven Eensalu (6) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  24. „Pühadejänesˮ - Brita Ilvese (5) värvimistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  25. „Pisike linnupesa peopesalˮ - Andri Lubi (5) foto

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  26. „Kukk ootab kevadpühiˮ - Kristin Lepa (4) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  27. „Oh neid kukkesid-kanasid!ˮ - Artur Kruuda (6) maal

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  28. „Pühadekorvikesedˮ - Võru Sõlekese lasteaia 8. rühma (lapsed vanuses 5–7) ühistöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  29. „Pühadelinnukeˮ - Ken-Kasper Hausmani (5) rebimis-kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  30. „Kaunistatud pühademunaˮ - Georg Luige (5) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  31. „Pühadelindˮ - Mattias Kosko (6) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  32. „Värvilised pühademunadˮ - Kaspar Helde (5) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  33. „Värviline pühademunaˮ - Perli Luige (5) võistluspilt

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  34. „Kuke munapühadˮ - Revon Rüütli (5) võistlustöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  35. „Pühadekanakeˮ - Kirill Daradanovi (6) rebimis-kleepetöö

 • Neljanda võistlusperioodi tööd teemal „Munadepühadˮ

  36. „Munast koorunud tibuˮ - Mairo Henno (6) meisterdus

Kolmanda võistlusperioodi tööd teemal „Kevad käes, jälle käes naljapäevˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kuldnoka pesakastid Viasati antenni vastuˮ - foto Keven Pärnalt (4)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Lumikellukesed päikese paistelˮ - kevadpildike Alisa Višnjakovalt (4)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Vastladˮ – naljapäeval võib ka vastlatest rääkida – just nii arvab Mirelle Lepp (10), kes selle luuletuse saatis

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kevade ootusesˮ - pildil Andri Lubi (5) tehtud kevadine korvike

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Olgu kõigil siis vastlapäev – ka kassidel!ˮ - Sander Koobaki (9) saadetud foto Junnust (pildil), kes vastlakuklit maiustab

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kas tunned neid kevadisi õisi?ˮ - näpuvärvide, pintsli ja svammiga tehtud pildike Kaspar Lustilt (2)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Igalühel metsas oma töö: kes saeb puid, kes lõhub neid ja kes ehitab nendest endale tanki.ˮ - foto Markus Johansonist (6)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Päiksel nägu nalja täis – kevadekellukesi ju näeb …ˮ - Georg Luige (5) tehtud kevadine pilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kuhu küll mu jalad kadusid?ˮ - foto Sten-Sander Eensalust (7)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Liblikad lendavad, lumikellukesed juba õitsevad ja pajuurvadki on väljas!ˮ - Kadri-Liis Anioti (10) kevadine pildike

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Olen küll haiglas, kuid ka siin võib nalja teha!ˮ - foto Säde Falkenbergist (4), kes suudab ka siis, kui käsi tilguti küljes, tuju ikka üleval hoida

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Lõbus kevad!ˮ - Kaja Linderi (59) tehtud luuletus

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Triibulise sabaga roosa kevadekuulutaja?ˮ - pilt Brita Ilveselt (5)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kevad tuleb …ˮ - Revon Rüütli (5) tehtud kevadpilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kõige parem uni tuleb kapi otsas!ˮ - foto Joosep Johansonist (1 a, 11 k)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kiska uniˮ - foto Janelle Pärnalt (11)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kus on meie pesakast?ˮ - kevadpildike Kristin Lepalt (4)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kuulata, kuidas kõik ümberringi heliseb!ˮ - Perli Luige (5) tehtud kevadpilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kuulata, kuidas kõik ümberringi heliseb!ˮ - Perli Luige (5) tehtud kevadpilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Naeltel pikutamine teeb ainult nalja!ˮ - foto Jan-Armar Eensalust (4)

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Kuldnokk tuleb, laulik süles …ˮ - Kaspar Helde (5) tehtud pilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Küll see jänes Adalbert on naljakas!ˮ - Keissi Päevalille (10, pildil vasakul) saadetud foto

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 KOLMANDA VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  „Mina olengi Batman!ˮ - foto Erki-Sven Eensalust (6), kes on suur mulfifilmifänn

Teise võistlusperioodi tööd teemal „Sõbrapäev ja vastlapäevˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  5. Revon Rüütli (5) pilt „Sõbrad koosˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  6. „Parima sõbra Jan-Erikuga (pildil paremal) mõne aasta eest Rootsi reisilˮ - Uku-Siim Neelokse (14) saadetud foto

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  7. Janelle Pärna (10) tehtud pilt õhupallikimbust

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  8. Romina Rüütli (3) pilt „Süda vastlakuklilˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  9. Kristin Lepa (4) pilt „Minu sõber Maikenˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  10. Madli Eskla (5) pilt „Mina koos sõpradegaˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  11. Maiken Ristisaare (4) pilt „Kas sõbradˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  12. Kaspar Helde (5) pilt „Tere, sõber!ˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  13. Perli Luige (5) pilt sõber Miisust

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  14. Kadri-Liis Anioti (10) sõbrapäevateemaline pilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  15. „Sõbrapäev ookeani tagaˮ - Riho Mäesaare (10, pildil paremal) saadetud foto

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  16. Andri Lubi (5) tehtud pilt musimaiast sõbralikust sõbrapäevaliblikast

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  17. „Sõbralikud loomad jalutuskäigulˮ - Keven Pärna (4) pilt

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  18. Võru Sõlekese lasteaia 5. rühma (lapsed vanuses 4¬–5) ühispilt „Sõbrapäevˮ

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  19. Alisa Višnjakova (4) suur sõbrapäevateemaline maal

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  1. „Magus sõbrapäevˮ - Uku Mäesaare (6, pildi keskel) saadetud foto

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  2. Kaja Linderi (59) tehtud luuletus vastlapäevast

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  3. Kervin Leti (1,5) tehtud suur süda sõbrapäevaks

 • VÕRUKAELA AASTA MÄNGU 2017 TEISE VÕISTLUSPERIOODI TÖÖD

  4. Revo Rosenbergi (5) tehtud luuletus sõbra- ja vastlateemal

Esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  10aastase Kadri-Liis Anioti pilt talvisest ööst.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Lindude toidumaja – 5aastase Revon Rüütli talvepilt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talv – 59aastase Kaja Linderi luuletus.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talvemaa – 8aastase Andrika-Anete Soki luuletus.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Võru Sõlekese lasteaia 5. rühma (4-5aastased lapsed) ühispilt lumehelvestest.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talvel on õues lõbus! – 4,5aastase Alisa Višnjakova talvepilt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talv – 9aastase Märt Viidu luuletus.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Mets päikeseloojangul – 11aastase Karep Rutovi talvepilt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  5aastase Andri Lubi tehtud pilt toredast lumesajus ümbrust valvavast lumemehest.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Möödunud aastad – 10aastase Mirelle Lepa luuletus.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Linnuke talvel oma majakeses söömas. – 5aastase Madli Eskla talvefoto

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Kui lumi ära sulas, meisterdas 2 aasta ja 3 kuu vanune Kaspar Lust toas pildil oleva siidisavist väikese lumememme

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Rasvatihaste söögimaja – 4aastase Brita Ilvese talvepilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Tegime vahva Lumekuti. – 29aastase Maili Udumäe talvepilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Õues on –21°C, aga meie talvekorteris on soe! – 5aastase Markus Johansoni talvepilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  16aastase Anna-Marija Ehasalu talvepilt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  9aastase Krete Rutovi maal talvisest metsast

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  4aastase Oliver Kurvitsa tehtud talvepilt valgejänesest.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Kaunis talvefoto 15aastaselt Hanna-Liina Kunnuselt, mis tehtud Võru Konsumi juures jaanuari alguses

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  9aastase Sander Koobaki pilt lumesõja pidamisest.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talvine mets – 5aastase Perli Luige tehtud pilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talv – 8aastase Täheli Noormaa luuletus

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  3aastane Karl-Joosep soovib oma talvepildiga kiita oma kallist vanaisa, kes ehitas lapselapsele hoovi vahva kolli – foto on kaunilt sinimustvalge

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Leia lumememmedelt erinevusi! – 4aastase Keven Pärna tehtud lumememmed

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Jaanuari keskel tehtud foto Võru linna tänavusest jõulukuusest – see oli nii mõnusalt lumine! – 15aastase Hanno-Laur Kunnuse talvefoto

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Lumine mets – 5aastase Deisy Tuhkaneni tehtud pilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Kavalad rebased kuusemetsas – 4aastase Kristin Lepa tehtud pilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  5aastase Anna-Maria Pedrase talvepilt valgejänesest

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Foto talvest. – 10aastase Brent Piigli talvepilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Leevikesed talvel – 5aastase Kaspar Helde talvepilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Valgejänes talvel hüppamas – 4aastase Maiken Ristisaare pilt

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talvepilt 10aastaselt Janelle Pärnalt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talv – 8aastase Hugo Rüütli luuletus.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  Talvevõlumets – 4aastase Ly-Sandra Ploomi tehtud pilt.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  5aastase Georg Luige pilt talikülalistest.

 • Võrukaela aasta mängu 2017 esimese võistlusperioodi tööd teemal „Talvˮ

  8aastase Janerin Viikmani joonistus talvisest kuusemetsast.