Menu

Algab armsaima koera konkurss!

Laika püüti hulkuva koerana Moskva tänavatelt. Tema esialgne nimi Kudrjavka muudeti ümber Laikaks oma tõu järgi. Pärast treenimist kahe teise koeraga valiti tema Nõukogude õhusõiduki Sputnik 2 asunikuks ning ta saadeti kosmosesse 3. novembril 1957.   KONKURSS • Tulles vastu meie koerasõpradest lugejate tungivale soovile ja arvestades asjaoluga, et järgmisel aastal möödub 55 aastat esimese koer-kosmonaut Laika kuulsusrikkast kosmoselennust, kuulutab Võrumaa Teataja sel sügisel ja alates tänasest välja Lõuna-Eesti armsaima koera valimise konkursi, millest võivad osa võtta kõik Lõuna-Eestis (sealhulgas Tartus) elavad koerad.

Kuna meie läinudaastane kassikonkurss osutus tohutult populaarseks ja leidis entusiastlikku osavõttu, otsustasime sel aastal kutsuda võistlustulle koerad. Juba eelmisel aastal küsisid paljud koeraomanikud kannatamatult, millal tuleb koerakonkurss? Nüüd on meil lõpuks ometi hea meel vastata, et armsaima koera väljaselgitamine läheb lahti nüüd ja kestab, kuni avaldatud saavad kõik tähtajaks võistlusele saadetud pildid.

Konkursil selgitatakse niisiis välja Lõuna-Eesti armsaim koer, kelle valib välja loomasõpradest ja -asjatundjatest koosnev žürii, ning lisaks sellele veel rahva lemmik, kelle saate võistluse finalistide seast välja valida teie, lugejad.

See tähendab seda, et oma koera või koerte pilte võite hakata Võrumaa Teataja toimetusse saatma või tooma alates tänasest ja seda saab teha kuni 1. novembrini, mis on viimane pildi saatmise või toomise päev. Kui teil on mitu koera, võite nad kõik konkursile esitada, kuid pidage seejuures meeles, et iga koer tuleb esitada eraldi pildil.

Esimesed koerapildid ilmuvad 13. septembri lehes ehk umbes kahe nädala pärast. Piltide juures ilmub ka nummerdatud kupong, mis tuleb lehest välja lõigata ja toimetusse saata/tuua. Sellega saate hääletada oma lemmikkoera poolt, kui kirjutate hääletussedelile teile kõige rohkem meeldiva koera nime ja numbri ning enda kontaktandmed. Võite hääletada ka mitme kupongiga, kuid vaid selle nädala kupongidega (vanu sedeleid kasutada ei tohi, need ei lähe arvesse). Hääletuskupongid ilmuvad teisipäevastes ja neljapäevastes lehtedes.

Täidetud sedeleid võib toimetusse saata või tuua nädal aega pärast piltide ilmumist ehk kuni järgmise nädala esmaspäevani (13. septembril ilmunud koerte poolt saab seega hääletada kuni 19. septembrini).

Nädala jooksul kõige rohkem hääli saanud koer saab nädala koeraks, kellest ilmub laupäevases lehes väike lugu koos pildiga. Kõik nädala koerad pääsevad otse finaali.

Oma lemmiku poolt tasub kupong lehest välja lõigata ja toimetusse saata/tuua, sest kõigi vastajate vahel loositakse igal nädalal välja üks koerateemaline auhind, mis saadetakse auhinnavõitjale soovi korral postiga koju.

Auhinnad!

Konkursivõitjad selguvad, nagu öeldud, pärast seda, kui avaldatud saavad kõik 1. novembriks konkursile saadetud koerapildid. Siis toimub finaal, kuhu pääsevad kõik nädala koerad ja lisaks neile veel kümme kogu konkursi ajal enim hääli saanud koera.

Nüüd kõige põnevamast ehk koerakonkursi auhindadest! Võrumaa Teatajal on rõõm teatada, et ka sel aastal on meie konkursi sponsoriteks lemmikloomapood Sinu Sõber ja lemmikloomakliinik Farmax. Mõlemad on pannud konkursi kolmele parimale koerale välja omapoolsed kinkekaardid. Lisaks sellele ootavad kolme žürii- ja kolme rahvalemmikut Võrumaa Teataja aasta, poole aasta ja kolme kuu tellimused ning žürii poolt Lõuna-Eesti armsaimaks koeraks tunnistatud koer saab austava võimaluse poseerida Võrumaa Teataja esikaanel.

Lisaks sellele on kavas välja panna veel mõned üllatusauhinnad, mille jätame esialgu saladuseks. Auhinnafond on täiendamisel ja ka konkursi peaauhind selgub lähinädalate jooksul. Kui kellelgi on soov oma auhind välja panna, siis võtke toimetusega julgesti ühendust, kirjutades meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Osavõtjatele

Tähelepanu kõik võistlusest osa võtta soovivad koeraomanikud! Saatke või tooge meie toimetusse 1. septembrist kuni 1. novembrini oma koera pilt või koerte pildid ning märkige pildi juurde järgmised andmed: koera nimi, vanus ja elukoht ning tema omaniku nimi, täpne elukoht ja kontakttelefon. Lehes ilmuvad vaid koera andmed, omaniku nime on vaja temaga ühenduse saamiseks.

Koerapilte võib saata aadressil: pk 1, Oja 1, 65602 Võru või e-postiaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Pildi võib ka isiklikult toimetusse kohale tuua, jättes selle Võrumaa Teataja kuulutuste vastuvõtmise tuppa.

Tere tulemast osalema! Kui kellelgi on konkursi kohta täpsustavaid küsimusi, siis ka neid saab esitada e-postiaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

15 PÄEVA ENIMLOETUD