Menu

Võrumaa Teataja viib vahvaima vanaema Aadria mere äärde!

Vahva maavanaema, kes  õpetas linnakoera haukuma.	    Foto: ERAKOGUSUVEKONKURSS • Võrumaa Teatajal on au välja kuulutada meie selleaastane konkurss „Lõuna-Eesti vahvaim vanaema”, millest võivad osa võtta kõik vanaemad Lõuna-Eestist, see tähendab lisaks Võrumaale ka Põlva-, Valga- ja Tartumaalt.

Pilte võite hakata saatma kohe ja viimane päev saatmiseks on 15. august. Ehk aega on natuke üle kuu. Juba praegu on auhinnafondis kümnepäevane suvepikendusreis (12.–21. september, väljasõiduga Võrust) Horvaatiasse ja Aadria mere äärde, mille on välja pannud Võru ABZ Reisid; 100-eurone pidu Õlle 17ne Captain Morgan’i toas Õlle 17 poolt; 100-eurone kinkekaart Pro Optika’lt; uus õmblusmasin Võru Euronics’ilt, viis kinkekaarti Südameapteegilt ja Võrumaa Teataja tellimused (aastane tellimus võitjale ja rahva lemmikule, pooleaastane tellimus teise koha võitjale ja teisele rahva lemmikule ning kolme kuu tellimus kolmanda koha võitjale ja kolmandale rahva lemmikule). Auhinnafondi on lisandumas ka mitmeid uusi auhindu, millest anname teada niipea kui võimalik. Samuti on kõigil, kes soovivad meie konkurssi omapoolsete auhindadega toetada, seda võimalik teha, andes oma soovist teada meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kuidas osaleda?

Osaleda on lihtne. Konkursist võivad osa võtta kõik vanaemad üle Lõuna-Eesti.

Ehk siis kõik vanaemad, kes leiavad, et nad on vahvad, või nende lapsed-lapselapsed (ning miks mitte ka sugulased-sõbrad), kes leiavad, et nende vanaema on vahva, võivad saata meile sellest vahvast vanaemast foto, kus ta on mõnes vahvas tegevuses või mis iseloomustab teda kõige paremini. Pildil ei pea olema vanaema üksi, ta võib seal olla ka lapselapse (-laste) või lemmikloomadega, kuid sel juhul peab vanaema olema selgelt eristatav ning ühel pildil võib olla üks vanaema korraga.

Pildi juurde tuleb kirjutada vanaema nimi, vanus ja elukoht (maakond, vald, küla) ning kirjeldada, mis just teda eriliseks teeb ja miks just tema võiks olla Lõuna-Eesti kõige vahvam vanaema. Võitja selgitamisel aitavad teha valikut pildile lisatud retseptid toitudest, mis vanaemal kõige paremini välja tulevad, vanaema kirjutatud värsiread või muu säärane. Foto saatja märkigu kindlasti ära ka oma andmed (nimi, aadress, kontakttelefon), sest fotosaatjate vahel lähevad loosi mitmed põnevad auhinnad, sealhulgas piletid suvistele üritustele.

Fotod vahvatest vanaemadest hakkavad ilmuma niipea, kui toimetusse on jõudnud esimesed pildid, ja nende juures hakkab alati olema sedel, millega saab oma lemmikvanaema poolt hääletada. Kogu konkursi jooksul kõige rohkem hääli saanud vanaema võidab tiitli „Rahva lemmik” ja saab pärjatud mitmete auhindadega.

Konkursi üldvõitja valib finalistide seast nagu ikka välja žürii, mis koosneb konkursi sponsoritest. Finalistid selguvad pärast 15. augustit, kui on ilmunud kõik konkursile laekunud pildid. Finaali pääsevad vanaemad, kes saavad lugejatelt kõige rohkem hääli. Ehk siis teil endal on võimalik oma vanaema finaali hääletada.

Ärge siis unustage, et viimane tähtaeg vanaema pildi ja kirjelduse saatmiseks on 15. august. Neid võite saata kas meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., postiaadressil PK1, Oja tn 1, 65602 Võru, või ise toimetusse kohale tuua, jättes pildi ja kirjelduse kuulutuste vastuvõtmise tuppa.

Nüüd aga kõik vanaemadest vahvaid pilte otsima või klõpsima, vanaemasid kirjeldama ning meie toimetuse poole teele läkitama või kohale tooma!

15 PÄEVA ENIMLOETUD