Portugali noored alistasid Eesti jalgpallimeeskonna 3:0

Eestis teisipäeval alanud kuni 19-aastaste jalgpalli EM-finaalturniiril alistas Portugal Tallinnas Lilleküla staadionil Eesti jalgpallimeeskonna 3:0 (2:0).

Kohtumise 5. minutil suunas nurgalöögist tulnud palli peaga oma väravasse Artur Pikk (Tartu Tammeka). Juba kahe punktiga viis Portugali 25. minutil juhtima Betinho, kes kasutas ära segaduse sinisärkide kaitseliinis. 72. minutil vormistas Daniel Martins ristnurka keerutatud karistuslöögiga matši lõppseisu.

Eestlaste parimad minutid juhatas sisse Artur Rätteli (FC Levadia) läbimurre, kuid kukkudes sooritatud lähilöögi suutis Portugali keskkaitsja viimase mehena väravajoonelt minema lüüa. Seejärel suutis Eesti mõnekümneks minutiks muidu tehnilisemate ja kiiremate portugallaste vastu kui võrdne võrdsega mängida, teenides pea 6600-pealiselt publikult nii mõnegi aplausi.

Tegemist on esimese korraga, kui mõni Eesti jalgpallikoondis suurturniiril osaleb. Mängud peetakse peale Lilleküla ka Kadriorus, Rakveres ja Haapsalus.

Eesti kohtub nüüd 6. juunil Kreekaga, kes kaotas oma avamängu Hispaaniale 1:2. Eesti-Hispaania toimub 9. juulil.