Menu

Maanteeamet jagab liiklejatele üle 5000 helkurvesti

PILT ON ILLUSTRATIIVNEMaanteeamet jagab sel sügisel liiklusohutuse tagamiseks koostöös politseiga liiklejaile 5300 jalgratturi ohutusvesti, 6800 jalgratta kodarahelkurit ja 2240 komplekti jalgratta märgutulesid.

Lisaks eelnevale jagab maanteeamet alanud õppeaastal kõikidele esimeste klasside õpilastele liiklusaabitsad ja see on samuti ameti igasügisene traditsiooniline ettevõtmine. Koostöös politseiga jagatakse esimese klassi õpilastele ja õpetajatele kokku üle 14 000 liiklusaabitsa, mis aitab selgitada olulisi liiklusreegleid.

"Aabitsast leiab nii laps, lapsevanem kui ka õpetaja tarkusi, kuidas käituda igapäevastel liiklusolukordades ja mida teha siis, kui mõni teine liikleja käitub valesti. Seal on juttu ka sellest, kui oluline on end pimedas nähtavaks teha ja mida peab teadma jalgrattaga sõitmisest," märkis maanteeameti pressiesindaja.

Maanteeamet tuletab kõigile liiklejatele meelde, et liiklusseadus kohustab jalakäijat asulavälisel teel liikuma vasakpoolsel teepeenral ning pimedas, hämaras ja halva nähtavuse tingimustes kasutama helkurit, ohutusvesti või valgusallikat. Vajalik on helkur ka linnatänaval, kuna tänavavalgustus ei ole igal pool piisav.

„Vasakul teeservas tuleb käia seepärast, et inimene näeks talle lähenevat sõidukit ja oskaks selle eest hoiduda,“ selgitas maanteeameti liikluskasvatuse talituse juhataja Urve Sellenberg aegade jooksul muutmata püsinud reeglit.

Tema sõnul ei kehti see reegel jalgratturitele, kes peavad liikuma tee parempoolses servas. „Küll aga kehtib kõigile – nii jalakäijatele, õhtupimeduses sörkijatele, jalgratturitele kui ka näiteks rulluisutajaile – kohustus ennast pimeda ajal helkuri, ohutusvesti või valgusallikaga nähtavaks teha,“ märkis Sellenberg.

2012. aastal hukkus teel liikunud jalakäijale otsasõidu tagajärjel 16 pimeda ajal liigelnud jalakäijat, neist 13 asulavälisel teel. Käesoleval aastal on pimeda ajal hukkunud neli, vigastada saanud 48 jalakäijat ning jalakäijatele otsasõitude arv on varasügise saabudes taas suurenemas.

 

15 PÄEVA ENIMLOETUD