Menu

Mais tehti rekordarv kinnisvaratehinguid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Maa-ameti andmetel toimus 2021. aasta mais kinnisvaraturul ligi 6300 ostu-müügitehingut. Tehingute arv püstitas ühes kuus tehtud tehingute rekordi. Tehinguid oli 80 protsenti rohkem kui aasta tagasi mais ja 10 protsenti rohkem kui eelmises kuus.

Mais tehti kinnisvaraturul ligi 2800 ostu-müügitehingut rohkem kui aasta tagasi ja 571 ostu-müügitehingut rohkem kui eelmisel kuul.

Hoonestamata maadega tehti 2021. aasta mais 2271 tehingut, mida on ligi 92 protsenti enam kui aasta tagasi, hoonestatud maadega 1213 tehingut, mida oli ligi 60 protsenti enam ning eluruumina müüdud korteriomanditega tehti 2452 tehingut, mida oli ligi 80 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

Ühelt poolelt on tegemist madala võrdlusbaasiga, sest aasta tagasi maikuusse ulatusid eriolukord ja piirangud, mistõttu kinnisvaraturg ei olnud taastunud. Samas ei ole põhjus pelgalt madalas võrdlusbaasis, vaid ka asjaolus, et kinnisvaraturul toimubki praegu palju tehinguid. Kui võrrelda ostu-müügitehingute arve koroonapandeemia eelse ajaga, siis praegu tehakse turul eri sektorites ja segmentides rohkem tehinguid.

Tavapäraselt oli kinnisvaraturg aktiivseim Harju maakonnas, kus mais toimus ligikaudu 42 protsenti kõikidest tehingutest. Järgnesid Tartu, Pärnu ja Ida-Viru maakond. Ülejäänud maakondade osatähtsus jäi alla 5 protsendi.

 

Detailsemate turuülevaadetega saab tutvuda Maa-ameti kodulehel.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD