Kolmandas kvartalis kasvas keskmine palk 6,9 protsenti 1045 euroni

FOTO: VTKeskmine brutokuupalk oli kolmandas kvartalis 1045 eurot, kasv oli mullu sama perioodiga võrreldes 6,9 protsenti, ent teise kvartaliga võrreldes näitaja 3,4 protsenti.

Ilma ebaregulaarsete preemiate ja lisatasudeta tõusis keskmine brutokuupalk aastaga 7 protsenti. Ebaregulaarsed preemiad ja lisatasud tõusid palgatöötaja kohta 5,2 protsenti ning mõjutasid keskmist brutokuupalga tõusu 0,1 protsendipunkti võrra, teatas statistikaamet.

Reaalpalk, milles on arvesse võetud tarbijahinnaindeksi muutuse mõju, tõusis aastaga tänu jätkunud tarbijahindade langusele kiiremini kui keskmine brutokuupalk ehk 7,5-protsendilise tempoga. Reaalpalk on tõusnud eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes seitsmeteistkümnendat kvartalit järjest.

Keskmine brutokuupalk tõusis kolmandas kvartalis pea kõigil tegevusaladel peale haldus- ja abitegevuste valdkonna, kus esines 0,3-protsendiline langus. Kõige enam tõusis keskmine brutokuupalk eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes majutuse ja toitlustuse tegevusalal 16,8 protsenti, samuti kunsti, meelelahutuse ja vaba aja tegevusalal 12,1 protsenti ning kinnisvaraalases tegevuses 10,9 protsenti.

Keskmine brutokuupalk oli juulis 1051 eurot, augustis 1023 eurot ja septembris 1063 eurot.

Töötajatele väljamakstav tasu ehk keskmine netokuupalk oli kolmandas kvartalis 842 eurot ja see kasvas eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes kiiremini kui keskmine brutokuupalk ehk 8,4 protsenti. Keskmise netokuupalga kasvu mõjutasid maksumäärade muudatused aasta alguses.

Keskmine brutotunnipalk oli kolmandas kvartalis 6,28 eurot ja see tõusis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 6,6 protsenti. Keskmine brutotunnipalk tõusis kõigil tegevusaladel, kõige enam kasvas näitaja kinnisvaraalases tegevuses 14,9 protsenti ning majutuse ja toitlustuse tegevusalal 14,6 protsenti.

Palgastatistika uuringu alusel oli tänavu kolmandas kvartalis töötajate arv 2,4 protsenti väiksem kui aasta varem, palgatöötajate arv suurenes viiel tegevusalal. Kõige enam lisandus töötajaid keskmisest kõrgema brutokuupalgaga tegevusaladele – info ja side tegevusalale 11 protsenti ning finants- ja kindlustustegevusse 10 protsenti.

Tööandja keskmine tööjõukulu palgatöötaja kohta kuus oli kolmandas kvartalis 1408 eurot ja tunnis 9,97 eurot, mis on võrreldes mullu sama perioodiga tõusnud vastavalt 6,7 protsenti ja 6,8 protsenti. Keskmise tööjõukulu tõus palgatöötajatele kuus oli kõige suurem majutuse ja toitlustuse tegevusalal ning tunnis kinnisvaraalases tegevuses ehk vastavalt 16,1 protsenti ja 16,3 protsenti.{fcomment}


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD