Menu

Täna toimub teine üle-eestiline avatud talude päev

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Gregor Saluveer

Pühapäeval, 24. juulil toimub teine üle-eestiline avatud talude päev, kus tänavu avavad külastajatele oma uksed üle 230 talu ja põllumajandusettevõtte.  Külastada saab nii põllumajandusettevõtteid, väiketööstusi kui ka teisi maaettevõtteid.

„Eesti inimeste jaoks on oluline, et laual oleks kodumaine toit,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Kuidas Eesti põllumehe käe all meie toit kasvab, seda saabki avatud talude päevale vaatama tulla. Samuti on see hea võimalus osta kodumaist toitu otse põllumehelt.“

Avatud talude päev on osalevate ettevõtete arvult võrreldes eelmise aastaga kasvanud 87 võrra. „Tänavu saab külastada nii väikseid kui ka suuri taime- ja loomakasvatajaid, aiandeid ja isegi kodumaiseid viinamarjakasvatusi. Kõik valdkonnad peale seakasvatuse on esindatud,“ ütles Maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe.  

Avatud talude päeval osalevates ettevõtetes saab tutvuda loomakasvatusega (sh piimakari, lamba- ja kitsekasvatus, lihaveised, küülikud, hobused), teraviljakasvatusega, linnukasvatusega, maitse- ja ravimtaimede kasvatamisega ja mesindusega. Avatud on väiketööstused (sh meiereid, veini-, õlle- ja siidritootmised), aiandid ja puukoolid ning maaturismiettevõtted (sh toitlustus, käsitöö). 

Igal avatud talude päeval osaleval ettevõttel on programm, millega saab tutvuda aadressil www.avatudtalud.ee. „Paljudel ettevõtetel on päeva jooksul väga mitmekülgne programm, seepärast tasuks enne avatud talude päevale tulemist sellega kindlasti tutvuda,“ lisas Mäe.

Korraldajad panevad kõigile avatud talude päeva külastajatele südamele, et järgitaks vastuvõtjate juhiseid.

Avatud talude päeval osalevate ettevõtetega saab tutvuda aadressil www.avatudtalud.ee

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD