Menu

.      

Neljapäeval juhtus kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada neli inimest.

Foto Aigar Nagel

Kell 11.58 toimus liiklusõnnetus Tallinnas Georg Otsa tänava, Pärnu maantee ja Suur-Karja tänava ristmikul, kus 28-aastane mees ei pannud Citroen Berlingoga ristmikku ületades tähele paremalt lähenenud liinibussi, mida juhtis 53-aastane mees, ning sõitis viimasele ette. Toimunud kokkupõrke tagajärjel paiskus sõiduauto otsa jalakäijatele. Esialgsetel andmetel põles liinibussile valgusfooris sõitmist lubav tuli. Kaks jalakäijat, 15-aastane noormees ja 60-aastane mees, toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse ning üks jalakäija, 43-aastane naine, toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse, teatas siseministeerium BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 14.38 paiku Võrumaal Võru vallas Võrumõisa külas Tallinna-Tartu-Võru-Luhamaa maantee 252. kilomeetril, kus 51-aastane naine ei andnud Toyota Corollaga peateele sõites teed vasakult lähenenud veoautole Scania, mida juhtis 65-aastane mees. Toyota juht sai kokkupõrkes vigastada ja kiirabi viis ta Lõuna-Eesti Haiglasse.

Politsei tabas ööpäevaga seitse joobes sõidukijuhti

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest seitse joobes sõidukijuhti. Üks juht oli esialgsetel andmetel tarvitanud narkootikume ja kuus olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile. Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks. Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD