Vakra: Keskerakonnast lahkujad jätkavad ühtse meeskonnana

Vakra: Keskerakonnast lahkujad jätkavad ühtse meeskonnana

Keskerakonnast lahkunud riigikogu liikme Rainer Vakra sõnul kavatsevad kõik parteist ja fraktsioonist lahkunud riigikogu liikmed koordineerida edaspidi oma tegevust parlamendis ja jätkata opositsioonis olles ühtse meeskonnana.

"Poliitikas ei pea olema sõbrad, aga poliitikas on olemas selline mõiste nagu relvavennad - me oleme ühiste eesmärkide nimel ja ühise eetika ja ühiste põhimõtetega. Me jätkame niiöelda Keskerakonna demokraatidena. Me paneme seljad kokku, et seista nende põhimõtete eest, milleks meid riigikogusse valiti. Me usume, et poliitikat on võimalik teha ausalt ja ilma jokk-skeemideta," ütles Vakra BNS-ile.

Ta märkis, et kõigi lahkujate soov on teha Eesti elu paremaks, kuid kahjuks ei olnud võimalik seda Keskerakonnas teha. Teiste erakondadega ühinemise kava ei ole Vakra sõnul praeguse seisuga veel kellelgi.

"Mis puudutab tulevikku, on edasiste sammude küsimus, millele meil ei ole praegu vastuseid. Me hakkame kindlasti tegema koostööd teiste fraktsioonidega. Kuna me valitsusliitu ei kuulu, peame ennast endiselt selgelt opositsioonis olevaks," lausus Vakra.

Keskerakonna kongress kinnitas mullu augustis põhikirjamuudatused, mille järgi peavad riigikogusse valitud saadikud hakkama parlamendis olles erakonnast lahkumise korral leppetrahvi. Vakra sõnul see põhikirjamuudatus praegusi lahkujaid siiski ei puuduta.

"Keskerakonna kongress võttis leppetrahvi puudutava muudatuse vastu, aga see rakendub alles järgmise riigikogu ajal. Mina ei ole ühelegi sellisele lepingule alla kirjutanud ja ma loodan, et seda pole teinud ka keegi teine lahkujatest. Vastavalt põhiseadusele peab saadikutel olema võimalik oma otsuseid vabalt teha ja seda võimalust me täna ka kasutasime," sõnas Vakra.

Euroopa Parlamendi liikmed Siiri Oviir ja Vilja Savisaar-Toomast, endised siseministrid Ain Seppik ja Toomas Varek ning riigikogu liikmed Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra otsustasid esmaspäeval Keskerakonnast lahkuda.

Avalikkusele esmaspäeval tehtud kirjalikus pöördumises kirjutasid lahkujad, et nad on olnud kannatlikud ja püüdnud muuta Keskerakonda avatumaks ning soovinud kasvatada loovat ühtsust, kuid nende seisukohtade ja tõekspidamistega pole erakonna juhtimisel arvestatud.

bns


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD