Teaduspäev – meie tervis ja tervishoid – Võru gümnaasiumis

Eesti teaduste akadeemia bioloogia, geoloogia ja keemia osakonna juhataja, Tartu ülikooli närvikliiniku juhataja, akadeemik Toomas Asser rääkimas gümnasistidele, mis mõjutab tervist. Ekraanil on näha inimese kujutis ja näidatud, et arstiabi osa tervisest on kümme, keskkond 20, geneetika 30 ja inimese eluviis 40 protsenti. Gümnasistid kuulasid tähelepanelikult ja nutitelefone ei näinud. 	Foto: ANDREI  JAVNAŠAN• Kagu-Eestis piisaks ainult Lõuna-Eesti haiglast •

TERVIS • Kesknädalal oli Võru gümnaasiumis teaduspäev tervisest ja selle hoidmisest, mille juhatasid sisse maavanem Andres Kõiv ja gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits.

Meditsiiniline inforuum Teemal „Pilguheit meditsiinilisse inforuumi” rääkis akadeemik Toomas Asser, Eesti teaduste akadeemia bioloogia, geoloogia ja keemia osakonna juhataja, Tartu ülikooli närvikliiniku juhataja, neurokirurg. Toomas Asser võrdles inimese aju Linnutee lõpmatuse ja tähtede rohkusega. Nii palju on infot ja raske on üheselt öelda, kas rohkem ja rohkem infot on parem?

Kui ajateljel pikk-pikk samm tagasi astuda, siis kestis üks tehnoloogiapõlvkond mitu inimpõlve. Sadakond aastat tagasi püsis üks tehnoloogiapõlvkond ühe inimpõlve, kuid nüüdisajal peab üks inimpõlvkond suutma kohaneda ja ühte jalga käia mitme tehnoloogiapõlvkonnaga.

{fcomment}

Comments  
  +1
Päris hea koomika, kui vanad peerud räägivad tehnoloogiauuendustest.

 


 


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD