Menu

Esimene B gripiviiruse puhang tõi koolis nakkuse 15 inimesele

  • Kirjutas BNS

Möödunud nädalal registreeriti esimene B gripiviiruse puhang, kui Võrumaal haigestus koolis 15 inimest.

Möödunud nädalal, 8.-14. november pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3089 inimest, arsti poole pöördunutest 52,1 protsenti olid kuni 15-aastased lapsed. Võrumaal registreeriti esimene B gripiviirusega seotud puhang koolis, kus haigestus 15 inimest.

Terviseametile laekunud andmete alusel haigestus ühes Võrumaa koolis grippi 15 inimest, neist üheksal inimesel on gripiviirus laboratoorselt kinnitatud. Möödunud nädalal jäeti koolis ära kõik suuremad ühisüritused.

B gripiviirus on väiksema leviku potentsiaaliga, tavaliselt haigestuvad ühe pere liikmed ning inimesed kes on lähikontaktis. Viirused kipuvad kergemini levima kinnistes ruumides, kus on koos rohkem inimesi ning kool on selleks ideaalne koht. Paljud lapsed ei ole  ka pöördud perearsti poole, vaid tulevad kooli tagasi lapsevanema poolt kirjutatud puudumistõendi alusel.

Tallinnas registreeriti 1A gripiviirus A/H1N1pdm, püsivat gripiviiruse levikut veel ei ole täheldatud. Gripitaolistesse haigustesse ja ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine püsib mujal Eestis endiselt madalal tasemel ning peamiselt on seotud rino- ja paragripiviirusega. Vanuserühmade järgi haigestuvad enim kuni viieaastased lapsed.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud üheski riigis, kuid registreeritakse üksikud gripiviirusega seotud haigusjuhud. 

Terviseamet juhib tähelepanu, et on vaktsineerimiseks on praegu viimane aeg, sest püsivat gripiviiruse levikut  pole veel Eestis täheldatud, mis tähendab et organismil on aega viiruse vastase kaitse kohandamiseks.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD