Eesti kütusehinnad võivad langeda alla 1,2 euro

Foto on illustratiivne Foto: AIGAR NAGEL

Olerexi turundusspetsialisti Birgit Lõhmuse sõnul võivad naftahindade järsu alanemise tõttu Eesti tanklate kütusehinnad langeda isegi alla 1,2 euro.

Lõhmus ütles BNS-ile, et kui hinnalangus jätkub või jääb samaks, on ka Eesti tanklates oodata lähipäevadel hinnalangust. "Hinnad võivad langeda isegi alla 1,2 euro," märkis ta.

Naftahinnad kukkusid esmaspäeval pea kolmandiku võrra, mis on suurim langus alates 1991. aasta Lahesõjast. West Texas Intermediate kukkus umbes 30 protsenti ja Põhjamere brendi barrelihind 26 protsenti.

Langus tuli pärast Saudi Araabia ootamatut otsust hindu langetada, kui naftakartelli OPEC-i ja selle välispartnerite liit lagunes.

OPEC-i ministrid otsustasid läinud nädalal tootmist kärpida, et tulla toime koroonaviiruse epideemia mõjuga, kuid kärpelepe sõltus naftakartelli liitlastest, eeskätt Venemaast.

Maailma suuruselt teine naftatootja Venemaa aga keeldus tootmise vähendamisest. Saudi Araabia vastas sellele pühapäeval 20 aasta suurima hinnalangetusega, mis paiskas naftaturud kaosesse.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD