Menu

Staabiohvitseride baaskursuse lõpetas 43 õppurit

  • Kirjutas BNS

mil.ee

Reedel lõppes Võrus Kaitseväe Akadeemia korraldatud staabiohvitseride sõjaline baaskursus, mille lõpetas 43 kursuslast.

Nelja nädala jooksul õppisid kursuslased kaitseväe ülesehitust ja määrustikke, omandasid teadmised topograafiast ning läbisid ka välioskuste ja relvaõppe, edastas kaitseväe peastaap. Kursusel osalesid peamiselt meedikud ja meditsiinitudengid, kuid ka kaitseväe ja Kaitseliidu töötajad.

„Võin julgelt öelda, et kursus oli intensiivne, kuid mitte ületamatu ning olen kursuslastega väga rahul. Nelja nädala jooksul näidati üles vastupidavust, koostööd ja tahet olla kaitseväelane,“ ütles staabiohvitseride sõjalise baaskursuse ülem kapten Kadri Rodima. Ta lisas, et väljaõppest valmistas küll enim raskusi relva ja- laskeõpe ning topograafia, kuid koos instruktorite ja kursuslaste abiga ei olnud ükski raskus ületamatu. 

"Otsustasin osaleda staabiohvitseride sõjalisel baaskursusel tänu Kaitseväe Akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiini kursusele ning samuti sellepärast, et minu arvates peaksid olema ka tüdrukud rohkem teadlikumad riigikaitsest. Kõige meeldejäävam moment kursusest oli see, kui pidime pärast paari ööd metsas ning 20-kilomeetrist teekonda veel teetruubist läbi roomama," sõnas meditsiinitudeng Aana-Liisa Kaste, kes valiti kursuse parimaks naisõppuriks.

Parimaks meesõppuriks valitud meditsiinitudeng Otto Palu lisas, et temale jäid kursusest enim meelde orienteerumised ning lõpurännaku ülesehitus. „Rännaku kontrollpunktid olid väga ägedad ning just meeskonnatööle keskendunud, mistõttu see mulle ka väga meeldis“ lisas Palu.

Staabiohvitseride sõjalise baaskursuse eesmärgiks on anda kursuslastele teadmised ja oskused tegutsemaks üksikvõitlejana kui ka lahingpaarina erinevates olukordades kooskõlas sõjaväelise väljaõppe nõuete ning kehtivate õigusaktidega.

Neljapäeval sooritasid kursuslased ligi 25 kilomeetrise lõpurännaku, mis koosnes erinevatest kontrollpunktidest, kus hinnati kursuslaste orienteerumisvõimet, meeskonnatööd ning takistuste ületamist. Lisaks lõpurännakule sooritasid kursuslased ka relva- ning laskeoskustesti. 

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD