Menu

Viirus jättis ligi pooled Eesti inimesed ihaldatud puhkuseta

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Gjensidige tellitud ja Sprinter Researchi läbiviidud uuringu põhjal tunneb 43 protsenti Eesti inimestest, et parim viis puhkamiseks on sõita perega välismaale, mis aga nüüd koroonaviiruse leviku tõttu ära jäid.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juhi Maarika Mürgi sõnul pidid enamik inimesi sel suvel oma ideaalsest puhkusest välismaale loobuma, kuid enam kui kolmandikule Baltikumi elanikest sobis perepuhkus kodumaal siiski väga hästi.

Eestimaalaste seas on kodumaal reisimist ideaalseks puhkuseks nimetanute arv võrreldes mullusega tõusnud 28-lt 34 protsendinii, Lätis 29-lt 38 protsendini ning Leedus on näitaja kõige kõrgem, samas kõige vähem muutunud ehk 30-lt 35 protsendini. 

„Ehkki kaugematesse välisriikidesse lendas see suvi väga vähe inimesi ning mõned populaarsemad sihtkohad olid sel aastal lausa suletud, korraldasid inimesed siiski oma puhkusereise ning reisiti Eesti-siseselt kui ka naaberriikidesse. Uued avastamata vaatamisväärsused ja unustusse vajunud kohad leidsid tee eestlaste reisinimekirja rohkem kui eelnevatel aastatel,“ ütles kindlustusseltsi esindaja.

Uuringu tulemusel vastas peaaegu kolmandik Baltikumi elanikest, et parim puhkus on seotud sooviga võimalikult palju näha, külastada ja kogeda. „Seetõttu täitis selle soovi sel suvel autoga naaberriikidesse ja kodumaal reisimine,“ sõnas Mürk. 

Seejuures nimetas pea veerand elanikkonnast parimaks puhkuseks looduses veedetud aega. Kõige rohkem eelistavad seda lätlased, kelle seas eelmise aastaga võrreldes on looduses puhkajate protsent tõusnud 25-lt 32 peale. 

„See on tähelepanuväärne, et kõigis Balti riikides on kasvanud just nende inimeste arv, kes soovivad puhata looduses, eemal tsivilisatsioonist. Tõenäoliselt ka pandeemiast tingitud karantiiniaeg on innustanud inimesi mõtlema looduses puhkamise peale, et saaks täielikult lõõgastuda ja infovoogudest eemalduda,“ ütles kindlustusseltsi esindaja.

Võrreldes Läti ja Leedu inimestega meeldib paljudele eestlastele ka passiivne puhkus soojal maal palmi all, kus 28 protsenti vastanutest tunneb, et just see on nende ideaalne puhkus. Lätis arvab seda 14 protsenti vastanutest ja Leedus 18 protsenti.

Balti inimesed eelistavad kõige vähem veeta puhkust kodus, isegi kui kodused kohustused puuduvad. Võrreldes Läti ja Leeduga eelistavad aga eestlased seda kõige enam - 20 protsenti Eestis Läti 17 ja Leedu 16 protsendi vastu. Kui Läti ja Leedu inimeste jaoks oli kodus puhkamine kõige vastumeelsem, siis eestlaste seas sai see siiski kõrgema koha matkamise ees, mida peab ideaalseks puhkuseks 15 protsenti Eesti inimestest. 

Samas on matkasõprade arv Baltikumis laiemalt üsna suur ning parimaks puhkuseks peab matkamist ligi viiendik Baltikumi elanikest. „Kõigis Balti riikides on matkamine, süstasõit ja rattasõit järjest populaarsemad. Taolisel puhkusel on kolm olulist aspekti – hea seltskond, loodus ja kasu tervisele,“ lausus Mürk.

Gjensidige tellitud kahjukindlustusseltside kasutajate uuringus küsitleti juunikuu jooksul 2400 inimest Eestist, Lätist ja Leedust. 

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD