Menu

Ööpäevaga suri koroonasse üks ja diagnoosi sai 71 inimest

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Ööpäevaga suri koroonasse üks eakas patsient ja lisandus 71 positiivset koroonatesti, mis tõstis viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta 53,05-le.

Tartu ülikooli kliinikumis suri koroonaviirusesse nakatunud 83-aastane naine, kokku on Eestis koroona nõudnud 67 inimelu. Haiglaravil viibib 36 inimest. 

Enim ehk 31 haigestunut lisandus Ida-Virumaale. Harjumaalastest andis positiivse proovi 26 inimest. Pärnumaale, Põlvamaale ja Valgamaale lisandus kaks uut juhtu. Lääne-Virumaale, Saaremaale, Võrumaale ja Viljandimaale aga kõigisse üks. Neljal positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht – reeglina on sellisel juhul tegemist välismaalasega.

Viimase kahe nädala nakatunute arv 100 000 elaniku kohta on jätkuvalt kõrgeim Ida-Virumaal, kus see tase on 149, Võrumaal on vastav näitaja 118,6 ja Harjumaal 57,4. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 53,05.

Harjumaa 26 uuest juhtumist – neist 22 Tallinnas – kolm on seotud nakatumisega pereringis, kolm nakatumisega töökohal ning viiel juhul pole nakkusallikas teada. Ülejäänud nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Kokku saab Põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada kaheksat kollet, millest suurim on Ida-Tallinna keskhaigla kolle, kus lisaks 25 töötajale on haigestunud 14 ravil olnud patsienti ja kaks kohvikutöötajat. Läänemere gümnaasiumi koldega seoses on haigestunud 29 õpilast ja kümme õpetajat. Esimese töökoha koldega on seotud 29, Haapsalu nostalgiapäevade koldega kaheksa, Päästeameti koldega seitse, teise töökoha koldega seitse ja esimese perekonna koldega kuus juhtumit. Teise pere- ja tutvuskonna koldega on seotud viis haigusjuhtu.

Põhja regionaalosakonna inspektorite jälgimisel on kokku ligi 2400 inimest, kellest 371 on haigestunud.

Ida-Virumaa uutest juhtumitest 11 on seotud nakatumisega pereringis, viiel juhul sai nakatunu viiruse tuttavalt. Neljal juhul nakatus inimene töökohas, ühel juhul koolis ja ühel juhul sai nakkuse Sillamäe Rukkilille lasteaia töötaja. Ülejäänud juhtumite asjaolud on täpsustamisel.

Kokku on ida regiooni tööpiirkonnas kümme aktiivset kollet, millest tutvuskonna koldega on seotud 30, Kohtla-Järve töökoha koldega seitse, esimese Sillamäe töökoha koldega 14 ja teise Sillamäe töökoha koldega üheksa inimest. Tammiku põhikooli koldega on seotud 11, Kohtla-Järve kesklinna põhikooli koldega kuus, teise Ida-Virumaa pereliikmete ja tuttavate koldega seitse ja Kohtla-Järve sünnipäeva koldega viis haigusjuhtu. Jõhvi gümnaasiumi koldega on seotud seitse ja Jõhvi hooldekeskuse koldega kuus haigestunut: viis klienti ja üks töötaja.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1000 inimest, kellest on haigestunud 196. Viljandimaa nakatunu sai viiruse sünnipäeval viibinud viirusekandjalt, Võrumaa haigestunu sai nakkuse tuttavalt. Ülejäänud lõuna regionaalosakonna uute juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on koroonaviirusega seoses üle 360 inimese, kellest 60 on haigestunud. Regiooni jälgimisel on üks aktiivne kolle Võru töökoha kolle, millega on seotud 23 haigestumist. 

Saaremaa uue juhtumi puhul on tegemist perekondliku nakatumisega, Pärnumaa nakatumiste asjaolud on täpsustamisel.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 260 inimese, kellest 31 on haigestunud. Võimalik on eristada kahte kollet: nostalgiapäevade kuue haigestunuga Läänemaa kolle ning Saaremaa samuti kuue haigestunuga perekondlik kolle.

Pühapäevahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, juhitaval hingamisel on kaks patsienti. Koju saadeti neli patsienti, uusi juhtumeid avati viis.

Saatekirjaga on võimalik koroonaviiruse ninaneelu proovi anda 18 testimispunktis, millest kolm asuvad sadamas ja lennujaamas ning on mõeldud Eestisse saabujate testimiseks.

Eestis on kokku tehtud enam kui 220 000 esmast testi, millest 3577 ehk 1,6 protsenti on olnud positiivsed.

Terviseamet paneb südamele, et olukord muutub tõsisemaks. Maski kandmine ei ole Eestis küll kohustuslik, kuid mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, heale kätehügieenile ja heale respiratoorsele hügieenile. Maski tuleb kanda kõigil mistahes haigussümptomitega inimestel avalikus kohas viibides või vältimatu lähikontakti korral. Maski peaksid kandma kõik koroonaviirusesse haigestunute kontaktsed ka juhul, kui sümptomeid veel pole. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti. Pärast maski eemaldamist tuleb käed desinfitseerida.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD