Menu

Kaubanduskeskustes hakkab kehtima 2+2 reegel

  • Kirjutas BNS

Kagukeskus FOTO: Aigar Nagel

Valitsus kehtestab alates esmaspäevast kaubanduskeskustes ja poodides 2+2 reegli, samuti osalise maskikandmise kohustuse. 

Peaminister Jüri Ratas märkis möödunud nädalal, et olukord Eestis on kriitiline. Ratas lisas, et range soovitus on liikuda kahekesi, samuti hoida kahemeetrist  distantsi. Töökohtadel on vaja teha kaugtööd, nii palju kui võimalik. Tööandjatel tuleb valmistada ette tööplaan, lisas ta

Valitsus soovitab ära jätta kõik ühisüritused, sealhulgas jõulupeod, kus osalevad inimesed, kes igapäevaselt kokku ei puutu. Pereringis jõulupühade pidamine on lubatud.

Ühistranspordis, kaubandusettevõtete teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides ning konverentsidel, kontsertidel, teatris ja kinos tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastu näidustatud, nagu näiteks astmaatikud või vaegkuulja, ning alla 12-aastased lapsed. Samas on võimalikud on ka teised põhjendatud olukorrad, näiteks juhul, kui transpordivahendis pole teisi reisijaid.

Vedajatel palub valitsus korraldada ühistranspordis maskikandmist puudutava teavituse, näiteks üleskutse "Hea reisija, pane mask ette!". Muu ohutusalane informatsioon tuleb panna ühistranspordivahendis nähtavale kohale.

Ka kehtestab valitsus kaubandusettevõtete siseruumides asuvates teenindussaalides ja nende üldkasutatavates ruumides 2+2 reegli, mille kohaselt tohib üheskoos liikuda kuni kaks inimest ning teistega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud perekondadel ja kui seda ei ole võimalik mõistlikult tagada. 

Valitsus kehtestab toitlus- ja meelelahutusasutustes inimeste gruppide vahel kahemeetrise vahemaa reegli, kusjuures ühes seltskonnas võib viibida kõige rohkem kümme inimest. Piirang ei puuduta ühe perekonna liikmeid, samuti ei puuduta see näiteks huviharidust ja laste mängutubasid. Ka piirab valitsus toitlustus- ja meelelahutusasutuste lahtiolekuaega alates keskööst kuni kella 6 hommikul, et vältida inimeste kogunemist. Piirang ei hõlma toidu kaasamüüki.

Enne riskirühma kuuluva inimesega kohtumist tuleb veenduda enda nakkusohutuses ning külastamisel tagada ohutus: kanda maski, hoida distantsi ning puhastada käsi ja pindasid.

Hoolekandeasutustel tuleb tagada riskirühma kuuluvatele inimestele ohutud võimalused kontaktseks ja mittekontaktseks suhtluseks.

Kinni tuleb pidada ohutusreeglitest, mis kehtivad koroonaviirusesse nakatunuga koos elamisel, sealhulgas tuleb kanda maski, hoida võimalusel distantsi ja vältida temaga kokkupuudet ning puhastada regulaarselt käsi ja pindasid.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD