Menu

Meegomäe endisesse lahingukooli tuleb pagulaskeskus ja hooldekodu

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Lahingukooli vana maja Võru külje all Meegomäel, mida praegu haldab AS Riigi Kinnisvara ja mille kohta liiguvad jutud, et sinna paigutatakse pagulased.	 Foto: Võrumaa Teataja

NB! Lisatud Sotsiaalministeeriumi kommentaar kell 16:34

Meegomäe endise lahingukooli kinnistu ostnud Ankatrans OÜ plaanib kinnistule rajada pagulaskeskuse ja hooldekodu.

Plaanis on rajada pagulaskeskus ja hooldekodu. "Kuulujutud pagulaskeskuse rajamisest on ringelnud varemgi, aga mõnikord vastavad kuulujutud ka tõele," ütles Ankatrans OÜ juhatuse liige Janek Tiisler BNS-ile.

Täpset projekti ajaplaani ja maksumust ei osanud Tiisler öelda, aga kinnitas et ministeeriumiga ollakse kõnelustes.

Sotsiaalministeeriumi rahvusvahelise kaitse poliitika juhi Triin Raagi sõnul ministeeriumis Meegomäe kinnistu teemal või ettevõttega Ankatrans tema teadmisel suhtlust pole toimunud.

Teisipäeval ostis Ankatrans avaliku kirjaliku enampakkumise tulemusena Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsilt (RKAS) 201 000 euroga Meegomäe endise lahingukooli kinnistu. Kinnistu oli müügis alghinnaga 200 000 eurot.

Kokku 52 000 ruutmeetri suurusel kinnistul asub seitse ehitusregistrisse kantud hoonet, mille hulka kuulub peahoone, spordihall, garaaž-katlamaja, kaarhall, väravahoone, lahingukooli kasarmu juurdeehitus ja söökla. Lisaks on kinnistul pumbajaam, kaks puurkaevu, laskmisväljak, laohoone ja biotiigid.

Meegomäe küla asub Võrumaal Võru vallas.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD