Menu

EAS toetab nelja maakonna ehitusprojekte 20 miljoni euroga

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetab Järva, Lääne-Viru, Valga ja Võru maakonna konkurentsivõime tõstmist ja ettevõtluse elavdamist 19,6 miljoni euroga.

Kokku saavad toetust 18 projekti. Toetuse abil saavad maakonnad teha investeeringuid turismi arendamiseks, tugitaristu rajamiseks tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks ning keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste arendamisesks, teatas EAS.

EAS-i regionaalarengukeskuse valdkonnajuhi Marge Sargma sõnul on eriti aktiivselt linnaruumi arendamisse panustanud Kagu-Eesti maakonnad, kus käesoleva taotlusvooru vahenditest saavad toetust Võru, Valga ja Tõrva linnasüdamete arendused.

Varasemalt on selleks juba toetus eraldatud Põlvale. "Arhitektuurikonkursside abil leitud lahendused toovad piirkonna keskustesse kindlasti märkimisväärse muudatuse. Näiteks, kui Võrus puudus seni sisuliselt üldse linna keskväljak, siis nüüd rajatakse kaasaegne ja avar linnasüda,“ lisas Sargma.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamiseks tehakse investeeringuid ka turismiatraktsioonide arendamiseks. "Üheks heaks näiteks, kuidas ka väljaspool Tallinnat ja Tartut on võimalik luua hästitoimivat ning majanduslikult edukat turismiatraktsiooni, on Vastseliina piiskopilinnus, “ rääkis EAS-i regionaalvaldkonna eest vastutav juhatuse liige Sille Talvet.

Esimeses taotlusvoorus toetatakse 18 projekti elluviimist kogumahus 19,6 miljonit eurot. Kokku esitati taotlusvoorude tähtajaks 33 projekti mahus 36 miljonit eurot.

Kommentaarid   

0 #1 spiro agnew 2016-08-29 14:38
krr
oi seda kilkamist ja pr komöödiat kui mingi pisku on ära otsustatud. kui vaadata, mis number see on ja mida sisaldab ---- võiks nagu piinlik olla ja häbeneda.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 Guest 2016-08-30 23:49
Tehke jah mingi lollus kiriku kõrvale, äkki peaks selle ka maha võtma koos Estonia mälestusmärgi ja -pargiga? keset linna on porimülgas ja põlised seltsimehed hakkavad mingit müütilist ratast planeerima oma akna alla??? krr Punaste kütide väljakust veel vähe on? Parki puutute, läheb protestiks!
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD