Menu

Go Bus avab esmaspäevast Võru-Valga-Pärnu kaugliini

  • Kirjutas BNS

Foto on illustratiivne FOTO: Aigar Nagel

Bussifirma Go Bus avab alates esmaspäevast Võru-Valga-Pärnu kaugliini.

Võru ja Valga vahel teenindab Go Bus liini MTÜ Valgamaa Ühistranspordikeskusega sõlmitud otselepingu alusel ning sellel on sõit tasuta. Valgast edasi Pärnu ja Võru suunas sõidab buss kommertsalustel, kuid reisi jätkamiseks ümber istuma ei pea.

"Esialgu alustame teenindamist 19-kohalise mugava väikebussiga. Suveperioodil, kui reisijate arv kasvab, on plaanis liinile suunata suurem buss," ütles Go Busi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Henri Pokk BNS-ile.

"Loodame, et reisijad võtavad liinid hästi vastu, mis on oluline nende jätkusuutlikuks teenindamiseks," ütles Pokk.

Valgamaa Ühistranspordikeskuse tegevjuhi Liia Rätsepa sõnul saabus neile seniselt vedajalt ootamatult teade Võru-Valga avaliku kaugliini otselepingu lõpetamise kohta ning väljapääs tekkinud olukorrast tuli leida mõne päevaga.

"Kuna Võru-Valga ja Valga-Pärnu liinid on omavahel seotud ja meie maakonna elanikele olulised, pidime leidma kiire lahenduse. Pöördusime esimesena maakonnaliine teenindavate firmade poole ning läbirääkimiste tulemusel sõlmisime otselepingu AS-ga GoBus. Tahaksime tänada kiire lahenduse ja suurepärase koostöö eest Go Busi Lõuna-Eesti piikonnajuhti Henri Pokki, kes on alati valmis reageerima ka kiiretes ja kriitilistes olukordades," ütles Liia Rätsep. 

"„Liinid toimivad täismahus taas alates 11. veebruarist. Soovime ühistranspordi kasutajatele mõnusat ja turvalist reisi ning soovitame külastada nii Võrut kui ka Pärnut," märkis ta.

Võru ja Valga vahel on liini number 291. Buss väljub iga päev Võru bussijaamast kell 6.40 ning Valga bussijaamast kell 16.40. Sõit on tasuta.

Valga ja Pärnu vahel on liini number 293. Buss väljub iga päev Valga bussijaamast kell 08.35 ning Pärnu bussijaamast kell 14.05. Sõit on tasuline.

Sõiduplaanid jäävad endistega sarnaseks, ent lisanduvad mõned teele jäävad vahepeatused.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD