Eesti kaotas Hollandi jalgpallimeeskonnale 3:0

Eesti kaotas reedel Amsterdam Arenal aset leidnud MM-valikmängus Hollandi jalgpallikoondisele 3:0 (0:0).

Hollandi meeskond lõi esimese värva 47. minutil, kui paremal mängiti üle Eesti kaitseliin, Rafael van der Vaart sai penaltipunkti juurde söödu ja saatis palli võrku. Hollandi eduseis suurenes 72. minutil, kui värava ees söödu saanud Robin van Persie ei vääratanud. Lõppseisuks 3:0 lõi 84. minutil Ruben Schaken.

Jaheda ilma tõttu toimus mäng suletud katusega staadionil, mis oli Eesti koondise jaoks esmakordne, edastas jalgpalliliit.

Holland:  1-Kenneth Vermeer, 2-Daryl Janmaat, 3-Stefan de Vrij, 4-Bruno Martins Indi, 5-Daley Blind, 6-Jonathan de Guzman, 7-Jeremain Lens, 8-Kevin Strootman, 9-Robin van Persie, 10-Wesley Sneijder, 11-Arjen Robben. Varus: 23-Michel Vorm, 22-Maarten Stekelenburg, 12-Ricardo van Rhijn, 13-Ron Vlaar, 14-Joris Mathijsen, 15-Dirk Kuyt, 16-Jordy Clasie, 17-Ruben Schaken, 18-Tonny Trindade de Vilhena, 19-Siem de Jong, 20-Rafael van der Vaart, 21-Ola John.

Eesti:  1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 7-Sander Puri, 13-Martin Vunk, 14-Konstantin Vassiljev, 5-Dmitri Kruglov, 11-Henrik Ojamaa, 8-Andres Oper. Varus: 12-Pavel Londak, 2-Tihhon Šišov, 4-Raio Piiroja, 9-Tarmo Kink, 10-Sergei Zenjov, 16-Sergei Mošnikov, 18-Ats Purje, 20-Joel Lindpere, 21-Jarmo Ahjupera.

Peakohtunik: Vitali Meškov.
Abikohtunikud: Nikolai Golubev, Vitali Drozdov.
Neljas kohtunik: Vladimir Kazmenko (kõik Venemaa).

Eesti jalgpallikoondise järgmine vastane 2014. aasta MM-valiksarjas Andorra kaotas reedel Türgile 0:2.