Menu

Kohus pani juhtimisõiguseta roolijoodiku kuuks ajaks arestimajja

Pilt on illustratiivne  Foto: Võrumaa TeatajaTartu maakohtu Võru kohtumaja määras kolmapäeval 30-päevase aresti mehele, kelle korrakaitsjad olid päev varem tabanud autoroolist purjuspäi ja juhtimisõiguseta.

Teisipäeva öösel peatasid Võru politseinikud Jüri tänaval kinni BMW, mille juhi kontrollimisel ilmnes, et rooli keeranud 24-aastane Alar oli alkoholi tarvitanud, ka puudus tal mootorsõiduki juhtimisõigus. Kuna Alarit on ka varem joobes ja lubadeta sõidu eest karistatud, toimetati ta arestikambrisse kohut ootama.

Näiteks tabas politsei Alari sarnastelt rikkumistelt käesoleva aasta veebruaris. Siis eiras ta lisaks veel politseiniku antud peatumismärguannet. Kaks aastat tagasi sõitis ta purjuspäi Antslas Hauka laadal otsa jalakäijale, jättis sõiduki maha ning põgenes. Õnnekombel ei saanud jalakäija eluohtlikke vigastusi ning pääses traumapunktist kodusele ravile. Mullu novembris sõitis Alar aga Sangaste vallas teelt välja lepavõssa ning põgenes jällegi sündmuskohalt, jättes autos viga saanud sõbra abita.

„Sellise surmakutsari puhul ei saa teisiti, kui küsida kohtunikult kõige suuremat karistust ning samas isoleerida ta liiklusest võimalikult pikaks ajaks,“ põhjendas Võru patrulliteenistuse juht Varbo Maandi.

Kolmapäeval Võrus toimunud kohtuistungil põhjendas Alar sõiduvajadust sellega, et tahtis Võru linnas Nooruse platsilt Statoili tanklasse sigarette ostma minna. Kusjuures sihtpunktiks olnud tankla asus sealsamas, üle tänava. Politsei taotlusel mõisteti teiste liiklejate turvalisust järjepidevalt ohtu panevale Alarile maksimumkaristus – 30 arestipäeva.

Ka Valgas seisis kolmapäeval kohtu ees mees, kelle harjumuseks on saanud purjuspäi ja juhtimisõigust omamata autoga sõita. Alles tänavu aprillis karistati 38-aastast Janekit 15-päevase arestiga ning mullu oktoobris võeti ta kriminaalvastutusele joobes juhtimise eest.

Valga patrulliteenistuse vanemkomissar Kaimar Karm üles, et esmaspäeva öösel taas kinni peetud Janeki kõrval sõitis seekord kaasa ka tema viimaseid päevi sünnitusootel naine. „Kohutav teadmine, et ühiskonnas on inimesi, kellele ka nende endi kõige lähedamaste ja kallimate pereliikmete turvalisus mitte midagi ei tähenda,“ ütles vanemkomissar.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD