Menu

Politseinikud kontrollisid liiklustalgutel enam kui tuhandet liiklusohtlikku kohta

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto on illustratiivne  Foto: Aigar Nagel

Neljapäeva varahommikul lõppenud liiklustalgute jooksul rahustasid politseinikud liiklust 1071 paigas üle Eesti.

Keskmiselt fikseerisid politseinikud 84 rikkumist tunnis, lisaks piirkiiruse ületamisele peeti kinni juhtimisõiguseta ja ka joobes roolikeerajaid, edastas politsei- ja päästeamet.

Ööpäeva jooksul pidasid politseinikud üle Eesti kinni 2035 sõidukijuhti. 991 sõidukijuhi rikkumised olid kergemad ning nendega viisid politseinikud läbi vestluse lootuses, et inimene parandab oma käitumist rahatrahvita. Tõsisemate rikkumiste puhul määrati sõidukijuhtidele trahvid kiirmenetluse korras või alustati menetlust.

„Viimastel päevadel on jalakäijad, sealhulgas lapsed, saanud liikluses vigastada iga päev. Sellepärast palume autojuhte võtta ülekäigurajale lähenedes hoog maha ning veenduda, et jalakäija on teid märganud. Isegi kui eksib teine osapool, aitate oma hoolimisega elusid säästa,“ ütles Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe. „Mõtteviis, et linna piires võib ületada kiirust 10 km/h võrra, peaks jääma minevikku.“

Lääne prefektuuri politseinike sõnul on murekohaks endiselt möödasõidud praamikolonnidest ning liiklusrikkumised kohtades, kus on varem juhtunud raskeid liiklusõnnetusi. „See näitab suhtumist „minuga niikuinii ei juhtu midagi“,“ ütleb Pärnu politseijaoskonna patrulltalituse juht Henry Murumaa.

Kolmapäeva ennelõunal hoidus Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Marek Vähi ära võimaliku traagilise liiklusõnnetuse Tallinnas Kunderi tänaval. Vähi mõõtis koos kolleegiga kiirust, kui ühtäkki märkas väikest last, kes oli küll koos emaga, kuid laps jooksis ülekäigurajale. Jalakäijatele põles sel ajal punane foorituli. Politseinik sööstis teele ning kõik lõppes õnnelikult. 

Lääne-Virumaal peatasid Rakvere politseijaoskonna politseinikud ühe kiirust ületanud juhi ning vestluse käigus selgus, et just tema oli liiklustalgute kaardile selle koha ära märkinud ja palunud politseil kohal olla. 

Ainus nende talgute jooksul fikseeritud piirkiiruse ületamine, kus sõideti lubatust kiiremini kui 61 km/h ja enam, leidis aset 3. aprillil kell 10.20 Rae vallas Järvekülas Raeküla teel. Kuna varasemaid kehtivaid rikkumisi Toyota roolis olnud mehel ei olnud, aresti ei rakendatud ja alustati väärteomenetlus. Sellist rikkumist võib karistada rahatrahviga summas kuni 1200 eurot, arestiga või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega kuni kaheks aastaks.

Paide patrullitalituse juht Halar Hallimäe sõnul peatati Järvamaal kaks sõidukit, mis ületasid kiirust 41-60 km/h. Neist üks põhjendas rikkumist sellega, et kiirustavat Tartusse kinno, teine aga arvas, et sõitis kiirteel. „Kurb on aga see, et isegi päeval, mil anname teada, et oleme suurendatud jõududega väljas ja keskendume kiirusele, leidub ikka juhte, kes võtavad riski ja ületavad kiirust, olles sellega liikluses suureks ohuks,“ sõnab Hallimäe.

Mullustel liiklustalgutel kontrollisid politseinikud 1067 erinevat kohta ja pidasid kinni 1344 piirkiirust ületanud sõidukijuhti. 1063 rikkumise puhul piirdusid politseinikud toona vestlusega.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD