Menu

Politsei tabas möödunud ööpäeval 48 joobes sõidukijuhti

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto on illustratiivne FOTO: Aigar Nagel

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 48 joobes sõidukijuhti.

Üks juht oli esialgsetel andmetel tarvitanud uimasteid ja 47 olid istunud autorooli alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Eesti eri paigus juhtus pühapäeval viis rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada kuus inimest. 

Esimene õnnetus juhtus kella 12.17 ajal Võrumaal Võru vallas Orava-Lepassaare maantee kolmandal kilomeetril, kus 55-aastane mees juhtis jalgratast ja kaotas juhitavuse ning kukkus. Jalgrattur toimetati Lõuna-Eesi haiglasse, teatas siseministeerium BNS-ile. 

Teine õnnetus juhtus kella 14.18 paiku Tartus Riia ja Ringtee tänava ringristmikul, kus 26-aastane mees ootas oma Mercedes-Benz E280-ga ringristmikule pääsu, kui sõidukile sõitis tagant otsa Ford Mondeo, mida juhtis 32-aastane mees. Mercedese juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi kontrolli.

Kolmas õnnetus juhtus kella 19.20 paiku Narvas Hariduse ja Puškini tänava reguleeritud ristmikul, kus 34-aastane mees sõitis Volkswagen Passatiga lubava fooritulega otse, kui vastu liikus Volvo XC90, mida juhtis 63-aastane mees. Volvo juht  ei veendunud enne manöövri alustamist selle ohutuses ja toimus kokkupõrge. Volkswagenis viibinud kolmeaastasele poisile osutati esmaabi kohapeal.

Neljas õnnetus juhtus kella 19.52 paiku Harjumaal Saue vallas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 13. kilomeetril, kus Nissan X-Trail, mida juhtis 54-aastane naine, hakkas sooritama vasakpööret kõrvalteele ja samal ajal sooritas KIA Ceed, mida juhtis 32-aastane naine, Nissanist möödasõitu. Sündmuskohalt vaatas kiirabi mõlema sõiduki juhi üle ning andis kohapeal esmaabi.

Viies õnnetus juhtus kella 19.56 paiku Tallinnas Erika tänav 17 maja juures, kus jalgrattaga kõnniteel sõitnud 36-aastane mees sõitis paremale poole vastu posti.    Jalgrattur toimetati Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD