Menu

Paljud Lõuna-Eesti lapsed peavad suveperioodil hakkama saama vaid leiva ja saiaga

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Statistikaameti andmetel elab Lõuna-Eestis umbes 9000 suhtelises vaesuses last, kelle kõhutäis sõltub otseselt kas koolist või Toidupangast. Paraku mitmes Lõuna-Eesti toidupangas ei jagu puuduse käes kannatavatele inimestele piisavalt mitmekesist toitu, sest toiduabi napib. 

Toidupanga projektijuhi Claudia Vihma sõnul napib Toidupangal Lõuna-Eestis annetusi, kuigi tegemist on piirkonnaga, kus suhteline vaesus on Eesti kõrgeim ning abi on kõige rohkem vaja. “Kuigi meil on Lõuna-Eestis palju tublisid annetajaid seisab piirkond silmitsi olukorraga, kus puuduse käes kannatavatele inimestele pole mõnikord midagi peale saia- ja leivatoodete võimalik jagada,” toob Toidupanga projektijuht esile murekoha.

Vihma sõnul on suveperioodil täiendavad annetused Lõuna-Eesti toidupankadesse eriti teretulnud, sest sel ajal ei ole lastel võimalik koolilõunat süüa ning seega jäävad paljud lapsed olulisest päevasest toidukorrast ilma. Selleks, et Lõuna-Eesti lapsed aga saaksid ka suvel mitmekesiselt toituda, vajavad kohalikud toidupangad annetustena rohkem tangaineid, tervislike maiustusi, juurvilju ning piimatooteid.

Eesti Toidupank on sõlminud olulisi partnerlussuhteid erinevate poekettidega nagu Rimi, Selver, Coop ja Prisma, kes annetavad Toidupangale söögikõlbulikke tooteid, mille säilivusaeg on lähenemas või mille pakendid on viga saanud. Lisaks on eCoopi ja Barbora veebipoe vahendusel võimalik puuduse käes kannatavatele inimestele annetada toiduaineid kiirelt ning kodust lahkumata. 

Vaatamata Toidupanga pingutustele visatakse Eestis siiski iga siiski ära 47 000 tonni söögikõlbulikku toitu. Hetkel suudab Toidupank päästa sellest vaid 2%, kuid kui päästetud toidu hulk tõuseks kasvõi paari protsendi võrra, saaksid sellest vajaliku abi tuhanded inimesed.

Lisaks mitmetele poekettidele on Toidupangale appi tulnud ka Kristjan Peäske, kes korraldab 26. septembril heategevusõhtusöögi, mille eesmärgiks on koguda 30 000 eurot just Lõuna-Eesti toidupankade toetuseks. Õhtusöögil “Lapsed söönuks” pakuvad toite mitmed Eesti tunnustatud restoranid nagu Leib, Noa Peakoka Pool ning Meat Market ja esinevad Trad Attack, DJ Heidy Purga ja Jarek Kasar. Rohkem infot www.lapsedsoonuks.ee

Kommentaarid   

+22 #1 Kadaja Mihkli 2019-07-23 06:00
Vaatamata sellele on riigikogulastel väga korralikud kuluhüvitised.E ga laps ei saa valida elukohaks kilulinna ja vanemateks riigiametnikke. Riigi julgeoleku mõttes on elu vajalik ääremaal ,kontrolljoone lähedal,kus puuduvad töökohad ja sissetulekud.
Tsiteeri | ebasobiv
+23 #2 Lilli 2019-07-23 18:32
Karistage poekettide juhatajaid,et nad kõlbulikke toiduaineid prügikonteineri tesse ei pilluks,vaid hindaksid normaalse hinnani alla ja laseksid puudust kannatavatel inimestel osta.Need poeketid ongi korraliku toidukauba minema pildujad.Keegi kodus ei viska kõlbulikku toitu prügikasti vaid tarvitab toiduks ja pole selle pärast,et mõni päev vanem on ka ära surnud.Kaupmehe d on aga ise nii ahned,et panevad müstilised alghinnad ja ei raatsi odavamalt ära anda,ennem pilluvad prügikastidesse ja lõhuvad pakendid ka siin Võrumaal puruks,et jumala pärast keegi puhtalt toitu kätte ei saaks.
Tsiteeri | ebasobiv
+12 #3 kats 2019-07-24 14:36
töötasin Rimis ja nägin igal õhtul kärude kaupa konteineritesse minevaid kooke,torte,puu vilju,lihatoote id.Tohoh pila sähh kas see on normaalne tegu.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD