Menu

Eesti parim õpilasesindus tegutseb Võru Gümnaasiumis

  • Kirjutas Karmo Kurvits
Eesti Noorsootöö Keskuse ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös toimus 29. jaanuaril noortevaldkonna tunnustussündmus "Noorte Heaks Tänu", kus kuulutati välja silmapaistvad tegijad ja anti üle preemiad. Võru Gümnaasiumi õpilasesindus Mõis kuulutati aasta õpilasesinduseks 2019.

Võru Gümnaasiumi õpilasesindus MÕIS (Mõistlike Õpilaste Iseseisev Selts) on õpilaste esindusorgan, kuhu kuuluvad kõikide klasside õpilased, keda huvitab koolielu põnevamaks muutmine. Õpilasesindust juhib Mõisnik, kes on valitud koolipere hääletuse tulemusena. MÕIS teeb koostööd Kagu-Eesti riigigümnaasiumitega ning ühiselt korraldatakse mitmeid sündmusi ja projekte. Lisaks tavapärasele sündmuste korraldamisele ja koolielu edendamisele panustab MÕIS ka kooli olulisemate dokumentide väljatöötamisse. MÕISa suurepärase töö tulemusena tunneb 96% õpilastest, et nad saavad koolielu kujundamisel kaasa rääkida ja 92% on rahul kooli huvitegevusega.


2019. aastal on MÕISa koosseis välja paistnud erakordse aktiivsusega nii üritusi korraldades kui aidates koolielu edendada. Lisaks tehti video „Haridus ja haritus“, mis põhineb A. H. Tammsaare teosel „Tõde ja õigus“ ja mis saavutas Aasta kool 2019 konkursil teise koha ning valiti koolis Aasta tegu võitjaks.

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD