Menu

Pangaliit: viipemakse 50-eurone limiit jääb kehtima ka edaspidi

  • Kirjutas BNS

Pangaliidu teatel on inimesed makselimiidi tõstmise positiivselt vastu võtnud ja kaardipettuste hulk ei ole kasvanud, seega jääb 50-eurone viipemakse limiit kehtima ka edaspidi.

Sarnane limiit kehtib VISA ja Mastercardi kaartidele edaspidi ka paljudes teistes Euroopa riikides, kuid kaardi kasutajal on endiselt võimalik kehtestada kaardipõhiseid limiite. Samuti tuleb maksjal aeg-ajalt turvalisuse kaalutlustel teatud tehingute arvu või maksete koondsumma ületamisel sisestada PIN-kood, teatas Pangaliit.

Viipemakse limiit tõsteti 50-eurole eriolukorra algul, sest seoses koroonaviiruse puhanguga on pangaliidu hinnangul oluline minimeerida vahetute kontaktide hulka teiste inimeste ning üldkasutatavate pindadega. Kuna haigus ei ole lõplikult taandunud, on kontaktide vähendamine endiselt asjakohane.

Inimesed, kes saavad oma pangakaardi siduda mobiiltelefoni või nutikellagaga läbi iOS`i või Androidi rakenduste, saavad nutiseadmega jätkuvalt tasuda ka 50 eurot ületavaid summasid.

"Kaardimakseterminalide PIN-klaviatuurid on üks enam kasutavatest pindadest kauplustes, seega on nende puudutamise vajaduse jätkuv vähendamine mõistlik," ütles Pangaliidu juht Katrin Talihärm pressiteates. 

Ta lisas, et tänaseks on üle 80 protsenti Eestis väljastatavatest pangakaartidest viipekaardid ning 87 protsenti kaardimakseterminalidest võimaldab viipemakseid.

Eelmise aasta lõpus tehti Eestis viipemaksetena kolmandik kõigist kaardimaksetest. Kui varem kehtinud 25 euro limiidi piiresse jäi 85 protsenti kaardimaksetest, siis 50-eurose limiidi rakendamine võimaldab pangaliidu teatel kontaktivabalt arveldada ligikaudu 95 protsenti kaardimaksetest.

15 PÄEVA ENIMLOETUD