Keskmisest enam on erinevaid väikelaene võtnud mitte-eestlased, maapiirkondade elanikud ja alla mediaanpalga teenivad inimesed; kokku on viimase aasta jooksul väikelaenu võtnud 13 protsenti eestimaalastest, selgus TF Banki tellitud uuringust
Uuringust selgub, et 37 protsenti neist, kes on viimase aasta jooksul väikelaenu võtnud, on mitte-eestlased, samas kui kogu valimist moodustas mitte-eestlaste osakaal 26 protsenti. Oluliselt suurem on väikelaenu võtjate osakaal ka nende hulgas, kelle sissetulek jääb alla 650 euro, teatas ettevõte.
Keskmisest enam väikelaenusid võtnud ka maapiirkonnas ja Virumaal elavad inimesed, vastavalt siis 41 ja 24 protsenti. Väikelaenuna käsitleti uuringus laenu, mille suurus jääb vahemikku 500-5000 eurot.
"Kui üldine laenuvõtja profiil pole viimastel aastatel väga palju muutunud, siis Virumaa ja mitte-eestlaste osakaalu suurenemine on tähelepanuväärne," ütles TF Bank Eesti kliendisuhete juht Margit Munski ning tõi ühe võimaliku põhjusena välja seal regioonis viimasel aastal raskustesse sattunud ettevõtetes toimunud koondamised, mis on palju inimesi lühiajaliselt keerulisse olukorda pannud.
Uuringus küsiti neilt, kes on viimase aasta jooksul väike- või tarbimislaenu võtnud, ka seda, milliste laenuandjate teenuseid nad kasutanud on. Oodatult oli kõige enam inimesi ehk 31 protsenti võtnud oma väikelaenu Swedbankist, 19 protsent on laenu võtnud Credit24-st, 14 protsenti LHV Pangast, 9 protsenti TF Bankist ning 7 protsenti nii Bondorast kui Bigbankist. Ülejäänud finantsasutuste osakaalud olid juba väiksemad.
Aprillis küsitles Inspired Universal McCanni analüütikaüksus interneti teel 1006 inimest nende laenukäitumise teemadel. Küsitluse valim on esinduslik erinevate sotsiaaldemograafiliste näitajate lõikes. Uuringu tellijaks oli TF Bank.
TF Bank on Eestis tegutsev Skandinaavia väikepank.