Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi

Pilt on illustratiivne FOTOL: 31. mai keskpäev Maarjamõisa haigla ees. Foto: VÕRUMAA TEATAJA

Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi, millega nõutakse tervishoiu rahastamise suurendamist, et patsiendid saaksid vajalikku ravi, teatasid tervishoiutöötajate ametiühingud teisipäeva õhtul.

"Arstiabi ei ole juba praegu alati õigeaegselt kättesaadav. Sellele vaatamata planeerib valitsus riigieelarve strateegias neljaks järgmiseks aastaks tegelikust vajadusest selgelt väiksemaid tervishoiukulusid, mis tähendab ravijärjekordade hüppelist pikenemist," teatasid Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit ja Eesti Õdede Liit pressiteates.

Tervishoiutöötajate sõnul on rahastamissüsteemi jätkusuutmatus olnud teada üle kümne aasta, ei ole sellest hoolimata tehtud ühtki poliitilist otsust selle muutmiseks.

"Valitsus peaks eelkõige muret tundma inimeste arstiabita jäämise, mitte eelarve tasakaalu pärast. Kuna ravikindlustuse tuludest ei piisa vananeva elanikkonna kasvavateks tervishoiukuludeks, siis on haigekassal seaduslik õigus kasutada inimeste raviarvete tasumiseks ka varem kogutud raha," seisab pressiteates.

Peaministri ja rahandusministri süüdistused haigekassa juhtkonna aadressil on tervishoiutöötajate hinnangul küünilised ja ebaõiglased – eriti uudiste valguses, mis kõnelevad rahandusministeeriumi enda valearvestustest riigieelarve koostamisel ja puudujääkide katmisest haigekassa reservidega.

"Tervishoiutöötajad ei pea õigeks haigetelt lisaraha võtmist visiiditasude tõstmise ja tasuliste teenuste lisamisega, mis halvendab oluliselt vähemkindlustatud inimeste ravivõimalusi," leiavad tervishoiutöötajad.

Erameditsiinile panustamine muudaks nende sõnul arstiabi kokkuvõttes kallimaks ja kättesaadavaks vaid rikkamale osale ühiskonnast, hambaraviga on see juba ära proovitud. "Selleks, et Eesti tervishoiu rahastamine jõuaks Euroopa keskmisele tasemele, tuleb suurendada valitsussektori kulusid," seisab teates.

Tervishoiutöötajad kutsuvad Eesti inimesi väärtustama oma tervist ja edastama valijatena seda sõnumit ka poliitikutele:tervis on kallis.

Comments  
  +1

Quoting riho:

Aga raha meil on - "Riik toetab mäkra ja turteltuvi tutvustavaid kampaaniaid enam kui 57 000 euroga"


Prioriteedid on ikkagi paigas!!...
pikk järjekord tuleb valitsejale odavam ja arstidel tuleb lihtsalt peale viit silm kinni pigistada ja tagaukse kaudu lahkuda.
  +4
Aga raha meil on - "Riik toetab mäkra ja turteltuvi tutvustavaid kampaaniaid enam kui 57 000 euroga"
  +2
Arstiabi ei ole sisuliselt üldse enam kättesaadav haigestumise korral, pikaajalised järjekorrad on aastaid seda takistanud ja kroonilised haigused aina kuhjuvad. Põletikud jäävad välja ravimata jne. Kuhu need miljonid on kadunud, pole keegi uurinud? Pole teada, kui palju terviseminister Ossinovski asjaga on tegelenud ja asja sügavuti on uurinud ja kui palju sellest valdkonnast üldse aru saab, kui palju majandus-ja tervisevaldkonnas töötanud on Ja kui palju seda valdkonda jagab?
  +3

Quoting lühidalt:

Rahastuse suurendamise nõude tagamiseks tuleb makse tõsta...järelikult nõutakse patsiendi maksutõusu!


ei ole üldse vajalik ....raha on riigis pigem ülearu ja kulutatakse vales kohas. neidsamu uusi tervisekeskusi ju tuleb nagu seeni varsti ...mida valetame,see on ju uus kulu. võrus hoiab isikute probleem siiani selle lolluse ära.
  0
Rahastuse suurendamise nõude tagamiseks tuleb makse tõsta...järelikult nõutakse patsiendi maksutõusu!
  +4
suurendades tuleb ikkagi nõutav raha haige inimese taskust,,niiet jutt visiiditasudest on puhas populism!!
!....tuletagem meelde millega lõppes eelmine streik ja kokkulepe valitsusega....visiiditasude kehtestamine pole muutnud midagi,vaid on hoopis raskendanud kättesaadavust....
Tegelik probleem on arstide puudus ja järjekorrad,,,niinagu kaubanduskeskuse kassas,kus töökoormus tõuseb ja kliendid lahkuvad,,,kaader voolab ja töö-õhkkond on räbal.
  +5
krr
valitsussektori kulusid muidugi ei tohi suurendada,aga pole mingit takistust see meditsiin ära otsustada ning rahastus paika panna. võinuks juba siis teha kui herr kallas oli peaminister ja oravad nn.töökad loomad. Kui võru maavalitsus jubaporgandi kampaaniaga tegeleb järelikult on riigisektoris igav ja raha palju. Meditsiini streik on igati OK, aga nad peaks seda tegema ikka nii,et mõikab täiega.

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD