Avatud talude päevale on registreerunud ligi 150 ettevõtet

Võrumaa Teataja

23. juulil kolmandat korda toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud 146 talu ja põllumajandustootjat, samas on võimalik end kirja panna kuni 1. maini.

Enim talusid on registreerunud Harjumaalt - 27, Pärnumaalt on kirjas 22 talu, Tartumaalt 15, Viljandimaalt 14, Põlvamaalt 11, Lääne-Virumaalt 10, Võrumaalt kaheksa, Ida-Viru-, Järva- ja Saaremaalt seitse, Läänemaalt kuus, Raplamaalt viis, Jõgeva- ja Valgamaalt kolm ning Hiiumaalt üks.

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 1. maini.  „Kindlasti tasub avatud talude päeval osaleda, sest see annab suurepärase võimaluse oma ettevõtte ja toodangu tutvustamiseks,” ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe maaeluministeeriumist.

Esmakordselt osaleb 36 talu, teist korda 53 talu ja kolmandat kord 57 talu. Väike Rootsi talu Tartumaalt on üks nendest, kes osaleb kolmandat korda. „Avame oma talu uksed, sest tahame rohkem tähelepanu juhtida Eesti väiketööstustele,” ütles talu peremees Lauri Koni. „Eelmisel aastal külastas meid üle 500 inimese, kes tundsid huvi kalanduse ja meie toodete vastu. Inimesi kutsub kohale mitmekülgne programm, mida ka sellel aastal pakume. Näiteks saavad külalised näha mõrrapüüki otse kanali kaldalt.”

Tegevusalade järgi on enim registreerunud maaturismi pakkujaid - 39. Iluaiandusega tegeleb 29, käsitööga 27 ning piimatootmisega 25 majapidamist.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine hiljemalt 1. mail registreerida veebilehel http://www.avatudtalud.ee/#talule .

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu, 2016. aastal osales 234 talu.

Avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, vastühinenud Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD