Kuna neljapäeval juhtus Tartumaal kaks liiklusõnnetust, kus üks osaline lahkus omavoliliselt avariikohalt, tuletab politsei meelde, et liiklusõnnetuse järel tuleb jääda sündmuskohale ning seda ka kerge plekimõlkimise korral.
Hommikul juhtus liiklusõnnetus Tartu, kus ristmikul vasakpööret sooritanud Hyundai juht ei andnud teed vastu liikunud jalgratturile ning toimus kokkupõrge. Pärast õnnetust viis autojuht ratturi koju ning alles seejärel teavitas juhtunust politseid. Ka kutsuti ratturi kodukohta kiirabi, kes tuvastas isikul vigastused ning toimetas ta traumapunkti. Kuna autojuht oli ühes sõidukiga sündmuspaigalt lahkunud, puudus politseil võimalus avariijärgse olukorra uurimiseks. Ka muutus oluliselt keerukamaks tunnistajate küsitlemine, sest teate saamise viivitus oli piisavalt suur, et pealtnägijad olid sündmuspaigalt lahkunud.
Sarnane juhtum leidis aset hommikul ka Elvas, kus Toyota juht sõitis otsa rattasadulas ülekäigurada ületanud lapsele. Politsei saabumist ei jäädud ootama ning sõidukijuht ühes viga saanud lapse emaga läksid haiglasse. Et avariiline Toyota lahkus sündmuspaigalt, puudus siingi politseil vahetu võimalus õnnetuse asjaolude täpsemaks uurimiseks.
Politsei tuletab meelde, et kui liiklusõnnetuses on inimesed viga saanud, tuleb sellest viivitamatult hädaabinumbril teada anda. Kindlasti ei tohi sündmuspaigal sõidukeid liigutada või sündmuspaigalt lahkuda enne politsei saabumist. Sündmuskohalt võib lahkuda, kui politseiametnikud ise selleks loa annavad. Sündmuskoha uurimisel on oluline, et politseile jääks sõidukite avariijärgne paigutus, mille põhjal uurida nende liikumissuunda, kiirust, pidurdusteekonda ja muid menetluses olulisi tõendeid.
Sündmuspaigalt lahkumisega ei tohi kiirustada ka siis, kui viga on saanud vaid sõidukid. Kui juhid on süüdlase osas ühel meelel, tuleb enne autode liigutamist vormistada kirjalikult oma arvamuse, nimetama selles kahju tekitaja ning seda oma allkirjaga ka kinnitama.
Lõuna prefektuuri avariiteenistuse vanem Kaido Iste ütles, et liiklusõnnetuste juhtudes kaotavad paljud inimesed pea ning käituvad vastavalt intuitsioonile. „Siinkohal soovitab politsei aga jätta meelde üks ja kõige olulisim seadusest tulenev tõde. Kui liiklusõnnetuses on inimesed viga saanud, tuleb esmajoones sellest teavitada häirekeskust ning edasi tegutseda vaid sealt saadud korralduste kohaselt,“ rõhutas ta.